MSI RX 590 AMD oyunlarda 30 dk sonra FPS sabitleme sorunu

mertbektas12

Hectopat
Merhabalar. Yaklaşık 2 hafta önce sıfır bir kasa topladım. Garip ve çözülemeyen bir sorunum var. Oyunlara girdiğim zaman 30 40dk civarı oynadıktan sonra bir lag hissediyorum.
Mouse klavye hareketleri yavaşlıyor ve oyunda akıcılık tamamen gidiyor. AMD Radeon ayarlarını ve oyun içi göstergeyi açtığım zaman FPS'in 75'e sabitlendiğini görüyorum ve
Sürekli düşüyor. Fakat oyunların kendi göstergesinde FPS'im hala yüksek gözüküyor. Farklı oyunlarda test yaptım. Oyunda kasma ve input lag yaratıyor yani MS artıyor. V-ysnc, Game DVR, FreeSync hepsi kapalı ayarlar ile ilgili bir sorun değil. Ekran kartı sürücümü birçok
Kez sildim temiz kurulum sağladım eski versiyonlarını denedim Hatta en baştan tertemiz bir format attım sorunum hiçbir şekilde düzelmedi. Yabancı forumlarda, AMD resmi formunda
Birçok kullanıcı bu sorunu paylaşmış ve çözüm bulamamış. Garantiye gönderdiklerinde ise sorun yok diye taraflarına geri gönderilmiş. Bu sorun hakkında bilgisi veya yorumu olan
Arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim. Teknoloji anlamında hayatımın en büyük hatası AMD'ye güvenmek oldu.
PARÇALARIM:
B450M S2H Gigabyte ANAKART
MSI RX590 Armor 8G OC GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
Ryzen 5 2600 İşlemci
NeoForza 3200MHz 8x2 RAM
Dark Sentinel 700W 80+ 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, 3x12cm Fanlı, Akrilik Yan Panel Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası

Not: Sıcaklık ile bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum kasam açık bir şekilde test ettiğimde aynı sorunu yaşadım ve sıcaklık derecelerim gayet normal idi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı