MSI RX460 4 GB OC WattMan hatası

DARKVENOM

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben sistemimde ki bir sıkıntıyı çözemiyorum bu konuda sizden yardım almak istedim; sistemi aşağıda yazdım işlemciyi overclock etmediğim halde AMD Radeon Software'dan watmann hatası alıyorum güç limitini -50 maks frekansı -15 yapıyorum o zaman çökme yok. Watmann hatası da şöyle oluyor oyunda bir zaman sonra ekran gidiyor kabloyu kontrol edin yazısı çıkıyor monitörde sonra geri geliyor ancak oyun hata verip kapanıyor. Ben işlemciyi overclock yapmak istiyordum fakat bırakın overclock yapmayı hepsi stok haliyle böyle bir sıkıntı oluşturuyor. Yorumlarınızı bekliyorum.
Not: BIOS'u modladım, ekran kartı driverını ise DDU ile kaldırıp 20.4.2 sürümünü yükledim fayda etmedi. Bir de HDMI VGA dönüştürücü kullanıyorum ama o onu etkiler mi hiçbir fikrim yok.
  • MSI RX460 4 GB OC.
  • Intel Xeon X5450.
  • Kingston KVR1333D3N9/4G 4 GB*3.
  • MSI P45-C51.
  • Corsair VS550 2018 versiyon.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'nin aylık ya da 2 ayda bir verdigi güncellemeleri kurun opsiyoneller sorunlu önerinler genel olarak sorunsuz.

peki ben dönüştürücüden olup olmadığını nasıl anlayabilirim bu arada önerilen 20.9.1 sürümünü indiriyorum şimdi deniyelim bakalım.

monitörün modelı ne
LG Flatron e2260 eski bir monitör
Güncel olarak 20.9.1 sürümünü indirdim DDU ile temiz bir kurulum yaptım ancak sorun hala devam ediyor ancak stress testinden geçirdiğimde öyle bir sorunla karşılaşmadım işlemci ve ekran kartını 20 dklık stres testine soktum hiçbir watmann hatası veya ekran gidip gelmesi olmadı bu tuhafıma gitti oyunlarda oluyor bu gidip gelme ve mesela Witcher 3 oynarken ekran gidiyor sonra geliyor masaüstündeyim ve Radeon host durduruldu gibi bir şey çıkıyor yani ben anlayamadım bir türlü acaba ekran kartını işlemci besleyemediği için böyle bir şey mi yapıyor bilen birisi el atarsa sevinirim ayriyeten Kingdom Come: Deliverance'de ise ilk ekran yeşil oluyor sonra ekran gitti ve 3 dk boyunca gelmedi en son reset attım.
Ben dönüştürücüden şüphelenmeye başladım 20 liralık bir şey olması lazım ucuza almıştım ben şimdi nasıl bir dönüştürücü almam lazım hangisi bana sağlıklı bir aktarım sağlar yardımcı olabilir misiniz? Ekran kartı DisplayPort (version 1.4 ready) / HDMI 2.0b / dl-DVI-D çıkışı veriyor monitör ise D-Sub VGA var bir tek nasıl bir şey yapmamı önerirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı