MSI tridient 3 nasıl?

RTX3060ASUS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda 2 3 gün içinde PC almayı düşünüyorum. Babam İtopya Sinerji gibi sitelerden almama izin vermedi ama Hepsiburada Trendyol'dan falan genelde alışveriş yaptığı için verdi. MSI tredient 3 almak istiyorum ama sizce 8 GB RAM yeter mi? Çok ciddi oyunlar oynamıyorum. Valorant, Fortnite, GTA 5 falan oynuyorum. Cyberpunk falan Xbox Series X'den oynuyorum. Sizce yeter mi? Bir de ynarsam CS:GO Fall Guys ETS 2 oynarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB RAM devri bitiyor dostum o bütçeye çıkıp 8 GB RAM almak hata olur.
Ayrıca alacağınız modeli söyler misiniz? O cihazlar normal masaüstlerine göre daha pahalı oluyor, duruma göre ondan almak yerine laptop almak daha akıllıca olabilir.

8 GB RAM devri bitiyor dostum o bütçeye çıkıp 8 GB RAM almak hata olur.
Ayrıca alacağınız modeli söyler misiniz? O cihazlar normal masaüstlerine göre daha pahalı oluyor, duruma göre ondan almak yerine laptop almak daha akıllıca olabilir.

Babamla konustim 8 GB RAM daha ekliycem anakartdalot var ve cihazi hepsburadadan 10400 gibi bir fiyata alıcm 1660 Super i510400 bulunuyor içinde ama 1 ay falan sadece Valorant oynayacağım ondan dolayi 2. ay falan alirım.

https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...a=BOZDAN+Teknoloji&url_src=and-product-detail bu sisteme göz atabilirsiniz. İtopya, İncehesap gibi yerlerde karşılıkları nedir bilmiyorum ama iyi bir sistem. Bu da bir alt işlemcili modeli. https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...a=BOZDAN+Teknoloji&url_src=and-product-detail iki sistemde işlemci konusunda biraz zayıf olsalar da ve bu bütçelere daha iyi şeyler çıkacak olsa da, MSI Trident almaktan kat be kat daha iyidir. Bir değerlendirin.

Benim fiyatım o kadar yüksek değil bir de neden begenmiyosunuz açıklar mısıniz acaba?

Benim fiyatım o kadar yüksek değil bir de neden begenmiyosunuz açıklar mısıniz acaba?
Hocam GTX 1660 Super kullanan bir sistemin ederi bu değil de o yüzden. Hem de 8GB bir modelin. MSI Trident 3 çok kötü bir opsiyon değil. Üstüne 400 TL daha ödeyip bir 8GB daha ram ekleyeceksiniz. Başka 1660 Super kullanan hazır sistemlerden yaklaşık olarak 1000 lira daha pahalı. Yine de çok kötü bir opsiyon değil. Ama eğer imkan varsa, 3060 çok daha iyi bir tercih. İmkan varsa babanızla konuşun 3060'lı sistem üzerine bir düşünün. Trident 3 8GB 10440TL, HP 3060 sistem 11999TL. 1500 TL daha fazla ödeyeceksiniz fakat ekran kartı, ram daha iyi olacak.

3060 ve 1660 Super arasında en kötü durumda 20, genel itibariyle 40 FPS fark var. Daha eski yüksek fps aldığınız oyunlarda fark neredeyse 60-70 FPS'e kadar açılıyor.

Gidip 10400'e (üstüne RAM ekleyince fiyata 11000 olur) 1660 Super + 10400 almak yerine 11000'e 5600X + 3060 Ti'lı sistem almak 100 kat daha iyidir. Attığım sistemin stoğu bitmiş ama 1-2 gün önce çıkmıştı, bence bekleyip böyle bir sistem almanız çok çok daha iyi olacaktır. Bence babanıza bu fiyatları gösterin ve İtopya, GameGaraj gibi sitelerden almaya ikna edin.

Gidip 10400'e (üstüne RAM ekleyince fiyata 11000 olur) 1660 Super + 10400 almak yerine 11000'e 5600X + 3060 Ti'lı sistem almak 100 kat daha iyidir. Attığım sistemin stoğu bitmiş ama 1-2 gün önce çıkmıştı, bence bekleyip böyle bir sistem almanız çok çok daha iyi olacaktır. Bence babanıza bu fiyatları gösterin ve İtopya, GameGaraj gibi sitelerden almaya ikna edin.
O siteden alamam
Hocam GTX 1660 Super kullanan bir sistemin ederi bu değil de o yüzden. Hem de 8 GB bir modelin. MSI Trident 3 çok kötü bir opsiyon değil. Üstüne 400 TL daha ödeyip bir 8 GB daha RAM ekleyeceksiniz. Başka 1660 Super kullanan hazır sistemlerden yaklaşık olarak 1000 lira daha pahalı. Yine de çok kötü bir opsiyon değil. Ama eğer imkan varsa, 3060 çok daha iyi bir tercih. İmkan varsa babanızla konuşun 3060'lı sistem üzerine bir düşünün. Trident 3 8 GB 10440TL, HP 3060 sistem 11999TL. 1500 TL daha fazla ödeyeceksiniz fakat ekran kartı, RAM daha iyi olacak.

3060 ve 1660 Super arasında en kötü durumda 20, genel itibarıyla 40 FPS fark var. Daha eski yüksek FPS aldığınız oyunlarda fark neredeyse 60-70 FPS'e kadar açılıyor.

Ya su sekilde ben 5600 le baslamıştım 10000 TL'ye cıkartım en fazla 11'e cıkartabilirim artık.
Hocam GTX 1660 Super kullanan bir sistemin ederi bu değil de o yüzden. Hem de 8 GB bir modelin. MSI Trident 3 çok kötü bir opsiyon değil. Üstüne 400 TL daha ödeyip bir 8 GB daha RAM ekleyeceksiniz. Başka 1660 Super kullanan hazır sistemlerden yaklaşık olarak 1000 lira daha pahalı. Yine de çok kötü bir opsiyon değil. Ama eğer imkan varsa, 3060 çok daha iyi bir tercih. İmkan varsa babanızla konuşun 3060'lı sistem üzerine bir düşünün. Trident 3 8 GB 10440TL, HP 3060 sistem 11999TL. 1500 TL daha fazla ödeyeceksiniz fakat ekran kartı, RAM daha iyi olacak.

3060 ve 1660 Super arasında en kötü durumda 20, genel itibarıyla 40 FPS fark var. Daha eski yüksek FPS aldığınız oyunlarda fark neredeyse 60-70 FPS'e kadar açılıyor.

Bir de bunu soylemeyi unutmuşum bende Xbox Series X var o kadar yüksek bidey gereksiz geldi RTX serisinden en fazla 3050 alirım oda 1650'nin RTX lisi fazla pahalı degil diger serilere gore.

Son düzenleme:
O siteden alamam

Ya su sekilde ben 5600 le baslamıştım 10000 TL'ye cıkartım en fazla 11'e cıkartabilirim artık.

Bir de bunu soylemeyi unutmuşum bende Xbox Series X var o kadar yüksek bidey gereksiz geldi RTX serisinden en fazla 3050 alirım oda 1650'nin RTX lisi fazla pahalı degil diger serilere gore.
3050 alırsan bi halta yaramaz dostum. Bildiğin gibi yap. MSI Trident 3'ün içindeki hiç bir parça üzmez ama o parayı da hak etmez. Ne anlatırsak anlatalım bi şey değişmiyor. Konudaki soruya cevap vereyim doğrudan. Dediğim gibi parçalar kaliteli sorun çıkartmaz. Üzerine daha sonra 8 GB ram eklersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı