MSI Türkiye yetkili servis garanti süreci

seneraksu10

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 17 Mart 2021'de linkteki cihazı aldım 10349 lira gibi bir fiyata. Şu anda cihazımın ekranında siyah ekranda bolca ışık sızması var, ısınma sorunu var, klavyede SteelSeries uygulamasından tuş ışıklarını kapatınca bile mavi-kırmızı ışıklar yanıyor bazı tuşlarda ve son olarak cihaz geç açılmaya başladı. Format attım vs yapılabilecek her şeyi denedim (ışık sızması dışındaki sorunlar için) ama hiçbir şey değişmedi ve cihazımı servise göndermeyi düşünüyorum. Şu anda MSI, ASUS gibi markalarda eşdeğeri cihazların 24 bin lira gibi inanılmaz fiyatlardan başlayarak satıldığını görüyorum. Benim sorum şu, ben cihazımı servise gönderdiğimde değişim olursa ne gibi adımlar izlenecek? Çünkü bu cihazın aynısı şu anda piyasada yok. Fatura tutarını alırsam o paraya sakız bile alamıyoruz neredeyse. Bu gibi bir durum yaşayan arkadaşım veyahut bilgisi olan arkadaşım varsa yardımcı olursa sevinirim. Eş değeri gördüğüm 2 cihazın linkini de buraya paylaşıyorum:

Arkadaşlar 17 Mart 2021'de linkteki cihazı aldım 10349 lira gibi bir fiyata. Şu anda cihazımın ekranında siyah ekranda bolca ışık sızması var, ısınma sorunu var, klavyede SteelSeries uygulamasından tuş ışıklarını kapatınca bile mavi-kırmızı ışıklar yanıyor bazı tuşlarda ve son olarak cihaz geç açılmaya başladı. Format attım vs yapılabilecek her şeyi denedim (ışık sızması dışındaki sorunlar için) ama hiçbir şey değişmedi ve cihazımı servise göndermeyi düşünüyorum. Şu anda MSI, ASUS gibi markalarda eşdeğeri cihazların 24 bin lira gibi inanılmaz fiyatlardan başlayarak satıldığını görüyorum. Benim sorum şu, ben cihazımı servise gönderdiğimde değişim olursa ne gibi adımlar izlenecek? Çünkü bu cihazın aynısı şu anda piyasada yok. Fatura tutarını alırsam o paraya sakız bile alamıyoruz neredeyse. Bu gibi bir durum yaşayan arkadaşım veyahut bilgisi olan arkadaşım varsa yardımcı olursa sevinirim. Eş değeri gördüğüm 2 cihazın linkini de buraya paylaşıyorum:

Eğer ürün arızalı ise ve servis değişim karar verirse aynısını ya da bir üst modelini vermek zorundalar.
Para iadesi yapmak isterlerse bu seçenek senin elinde sen onaylarsan para iadesi yaparlar.
Ama genelde değişim veya tamir yoluna giderler.

Linkteki sizin cihazı göremedim. Msi ile yazıştığımda, steelseries yazılımının 3.19 versiyonunun stabil olduğunu yazdılar.

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkın Kanun

Ayıplı mal
MADDE 8- (1) Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun
olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır.

Tüketicinin seçimlik hakları
MADDE 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını
isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür

ayıpsız bir misli ile değiştirilmesi
imkan varsa derken piyasada satışı olması
üretiminin olması anlamına gelmektedir.

Kanunu internetten bulup detayları okuyun. Bne şu an incehesapla thhdeyim kablosuz mouse yerine kablolusunu göndermiş msi'ın.

Eğer ürün arızalı ise ve servis değişim karar verirse aynısını ya da bir üst modelini vermek zorundalar.
Para iadesi yapmak isterlerse bu seçenek senin elinde sen onaylarsan para iadesi yaparlar.
Ama genelde değişim veya tamir yoluna giderler.
Yapıştırmayı unutmuşum kusura bakmayın. Benim cihazım bu ama ben ilaveten 8GB Ram takviyesi yaptım. Peki değişim kararında aynısı yada bir üst modeli bana verecek olan kim acaba? İncehesap firması mı yoksa MSI kendisi mi veriyor? Yıllar önce hp pavilion dv6 cihazıma değişim yada para iadesi teklifi gelmişti servisten ve ben teklif edilen cihazı beğenmediğim için para iadesi istemiştim ve parayı hp ödemişti. MSI'da süreç nasıl işliyor, incehesap firması ile muhatap olursam mağdur olurmuyum korkusu var (firmanın kötülüğünden ziyade 10 bine sattığım cihaza 25 binlik cihaz niye vereyim tribine girip işi yokuşa sürebilir)

Linkteki sizin cihazı göremedim. Msi ile yazıştığımda, steelseries yazılımının 3.19 versiyonunun stabil olduğunu yazdılar.

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkın Kanun

Ayıplı mal
MADDE 8- (1) Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun
olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır.

Tüketicinin seçimlik hakları
MADDE 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını
isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür

ayıpsız bir misli ile değiştirilmesi
imkan varsa derken piyasada satışı olması
üretiminin olması anlamına gelmektedir.

Kanunu internetten bulup detayları okuyun. Bne şu an incehesapla thhdeyim kablosuz mouse yerine kablolusunu göndermiş msi'ın.
İşte ben firmalarla muhatap olmak istemiyorum açıkçası. Direkt msi ile işi çözebilir miyiz onu merak ediyorum. Yoksa daha iyisi diye kalkıp bana msi olmayan bir ürün de önerebilir incehesap

Hocam para iadesini Lenovo, 3 cihaz değişiminden sonra yapıyor. Yani servisin size sıfır vereceği 3 laptopta da bu tip sorunların yaşanması gerek. Tabii bu Lenovo için geçerli.

Değişim isteyin. Sizde birçok büyük sorun oldugundan en garanti seçenek değişim olacaktır.

Hocam para iadesini Lenovo, 3 cihaz değişiminden sonra yapıyor. Yani servisin size sıfır vereceği 3 laptopta da bu tip sorunların yaşanması gerek. Tabii bu Lenovo için geçerli.

Değişim isteyin. Sizde birçok büyük sorun oldugundan en garanti seçenek değişim olacaktır.
Ben değişimi isterim istemesine de sorun şu:
1-Değişimi kim yapacak
2-Değişimi hangi modelle yapacak

Ben değişimi isterim istemesine de sorun şu:
1-Değişimi kim yapacak
2-Değişimi hangi modelle yapacak
Merhaba, geçmiş olsun öncelikle.
Ben de mecidiyeköy msi teknis servis yollarını az aşındırmadım.
Laptop'u yenisiyle değiştirmelerini istemiştim ama onlar bana + daha yüksek kapasiteli hdd veya ssd hatırlamıyorum ekleyelim gibi komik bi teklifle gelmişlerdi. Velhasıl değişim yapılmadı (tam nedenini hatırlamıyorum, piyasada kalmadığı için olabilir)
Para iadesi yaptılar (hepsiburada yaptı bu iadeyi)
Ben de bir üst modelini almıştım yine aynı siteden az bi farkla. Tabii o cihazda az arızalanmadı ama neyse.
Çok uzattım. Sen msi ile görüş. Önemli olan almak istediğini alman kimin vereceği önemli değil bence. Msi olmadı, sonra satıcıyla görüş. Çözüm yoluna gitmeyip işi yokuşa sürerlerse, şikayetvar, twitter, hatta linkedin yoluyla da dikkatlerini çekip hakkını arayabilirsin. (linkedin'de hepsiburada da çalışan üst kademe insanlara da yazıp darlamıştım hepsini :))
Zorlu süreç, kolay gelsin.

Merhaba, geçmiş olsun öncelikle.
Ben de mecidiyeköy msi teknis servis yollarını az aşındırmadım.
Laptop'u yenisiyle değiştirmelerini istemiştim ama onlar bana + daha yüksek kapasiteli hdd veya ssd hatırlamıyorum ekleyelim gibi komik bi teklifle gelmişlerdi. Velhasıl değişim yapılmadı (tam nedenini hatırlamıyorum, piyasada kalmadığı için olabilir)
Para iadesi yaptılar (hepsiburada yaptı bu iadeyi)
Ben de bir üst modelini almıştım yine aynı siteden az bi farkla. Tabii o cihazda az arızalanmadı ama neyse.
Çok uzattım. Sen msi ile görüş. Önemli olan almak istediğini alman kimin vereceği önemli değil bence. Msi olmadı, sonra satıcıyla görüş. Çözüm yoluna gitmeyip işi yokuşa sürerlerse, şikayetvar, twitter, hatta linkedin yoluyla da dikkatlerini çekip hakkını arayabilirsin. (linkedin'de hepsiburada da çalışan üst kademe insanlara da yazıp darlamıştım hepsini :))
Zorlu süreç, kolay gelsin.
İste para iadesine gidilirse süreç sonunda 10349 liraya hicbir şey alamam. O yüzden kesinlikle iade kabul edemem ama adamlar da iade de diretirse yandım. Tabi bunu göndermeden ve görüşmeden bilemem. Ben şu anda sizlerin tecrübelerinden ne olacağını kestirmek istiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı