MSI üretimi yeni Tulpar satışta!

Monster bugün yeni modeli T7 v25.1'i satışa sundu. Aslen MSI GP76 olan cihaz, uzun aradan sonra Monster'ın satışa sunduğu ilk MSI laptop oldu. Umarız MSI ile işbirliğine devam edilir.
Özellikler:
İşlemci Özellikleri
İşlemci Mimarisi11. Nesil Tiger Lake
İşlemciIntel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3; 8GT/s; 2.3GHz > 4.6GHz; 45W; 10nm SuperFin

Chipset Özellikleri
ChipsetMobile Intel® HM570 Chipset

Ekran Kartı Özellikleri
Ekran KartınVIDIA® GeForce® RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit DX12 (En Yüksek Grafik Gücü; 115Watt + 15 Watt DB 2.0)

Ekran Özellikleri
Ekran17,3" FHD 1920x1080 144Hz %100 sRGB Mat LED Ekran

Bellek Özellikleri
Bellek16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM

Depolama Özellikleri
1.Port M2 SSD PCIe Gen4x4512GB SAMSUNG PM9A1 M.2 SATA NVME SSD
2.Port M2 SSD PCIe Gen3x4Takılı Değil

İşletim Sistemi
İşletim SistemiFreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır. Windows 10 sürüm 2009 kullanılması gerekmektedir)

Donanım Özellikleri
KlavyeHer Tuşa Ayrı Renk Atama RGB Klavye SteelSeries (Türkçe Q)
KameraHD Kamera
Kablosuz AğIntel® Wi-Fi 6 AX201, 2x2 AX + Bluetooth 5.1 M.2 2230 (2,4 Gbps)
Hoparlör2x 2W Hoparlör
Dahili Kart OkuyucuVar
Gigabit EthernetVar

Bağlantı Özellikleri ve Portlar
USB 3.23x USB 3.2 Gen1 Portu (Type-A)
USB 3.21x USB 3.2 Gen2 Portu (Type-C)
Thunderbolt 4VAR
HDMI1x HDMI 2.1 Portu (HDCP desteği)
Mini Display1x Mini Display Portu 1.4
Display Port Çıkış DesteğiUSB 3.2 Gen2 Portu Type C – Display Port 1.4 (Ortak Port)
Kulaklık / Speaker ÇıkışıVar
Dahili MikrofonVar

Boyutlar ve Ağırlık
Boyutlar397(W) x 284 (D) x 25.9 (H) mm
Ağırlık2,9 Kg
Malzeme TipiAlüminyum
Adaptör240W - 20V / 12A
BataryaGömülü 4 Hücreli Polymer Pil (65WH)

1628939955768.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Benim de 2 gün once geldi cok sukur dılımı ısırarak hiçbir problem cıkmadıgını belırtmek ısterım. Sizlere sorum performans değerlendirmeleri için hangi programı kullanmam gerekıyor bilen varsa yardımcı olabılır mı lutfen?

Merhaba arkadaşlar,

Benim de 2 gün once geldi cok sukur dılımı ısırarak hiçbir problem cıkmadıgını belırtmek ısterım. Sizlere sorum performans değerlendirmeleri için hangi programı kullanmam gerekıyor bilen varsa yardımcı olabılır mı lutfen?
Steam den 3DMark in demo sürümünü indir, intenetten ölü piksel testi yap. Ssd için programın adı aklıma gelmedi bir test programı vardı onu yap. 3Dmark da timespy testi önemli

Merhaba arkadaşlar,

Ekran kartı test.
İşlemci test
SSD test.
BIOS güncelleme.
Yazılım güncelleme.
Monster driver kurma.
Genel test
Oyun ve render test.
24 saat PC acık oyun oyna veya edit yap bir şey yap sistemi yorasaya oyna eğer aynı performans veriyorsa ve dediklerimi yaparsan cihaz fıstık gibi sorunsuz dur fakat bunları yaptıktan sonra 1 yıl 2 yıl sonra bir şey olursa bilemem önemli olan iade hakkın boyuncaki süreye kadar dene.

MSI tamam güzel üst düzey cihazları var fakat alt kasa garantiden sonra kırılırsa parayla bulmanız zor bulsanız da feci para isterler ayrıca kasalarının menteşe tarafı sağlam değil. Monster'i hiç aklınızın ucuna bile getirmeyin o da aynı demek isterdim ama 2 kat daha beter. Konuyla alakası yok ama Casper da Monster'la aynı.
Hayır 25.1.1 aldım ve mükemmel.

Geri
Yukarı