MSI Vampiric 010M Fanlar BIOS'ta gözükmüyor

ozdemryasin

Centipat
Kasam MSI Vampiric 010M, anakartım MSI B450M PRO VDH Max modeli. Kasamda standart olarak sadece 1 adet egzoz fan ile geldiği için kendim 3 adet Arctic P12 PWM PST 120 mm fan aldım ve 4 pinli fan çoklayıcı ile montaj yaptım ama BIOS ayarlarından sysfan 2 kısmında fanlarımı kontrol edemiyorum 0 RPM olarak gözüküyor çalışıyor olmasına rağmen. Fanlar da iki farklı bağlantı noktası var ben sadece 4 pin olanı kullandım, bu sebepten dolayı mıdır acaba 0 RPM yazması?

WhatsApp Image 2020-06-03 at 16.21.34.jpegACDB26F0-05EF-4FB2-AEF5-3CD9C78643DC.jpegFD704A91-F3B8-4C11-8BB1-ABA033D05A72.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
İki kablo çıkmasının sebebi fanların birbirine bağlanabiliyor olması. Fakat çoklayıcıyla da çalışması lazım. İlk konunuzda bu parçaları önerirken özellikle dikkat etmiştim iki bileşenin de PWM özellikli olmasına. Bağlantıları kontrol edin.

Olmazsa bir de şöyle deneyin: Birinci fanın dişi kablosunu anakarta bağlayın, ikinci fanın dişi kablosunu birinci fanın erkek kablosuna bağlayın. Sonra aynı işlemi üçüncü fan için de yapın. Sonuç olarak üçüncü fanın erkek kablosu dışında hepsinin bağlı olması gerekiyor.

Yine olmazsa aşağıdaki linkten Dragon Center yazılımını kurup bir de oradan deneyin.

Geri
Yukarı