MSI Ventus RTX 2060 XS %80 fan hızında 78-79 derecede çalışma

Toro

Centipat
Öncelikle selamlar. Beş gün önce almış olduğum MSI Ventus XS OC RTX 2060 kartım Witcher 3 gibi oyunlarda yaklaşık 5 dakika içerisinde 77-79 derece aralığına ulaşıyor ve orada sürekli kalıyor. 1 saatlik oyunun ardından fan hızının %75-85 aralığında gezdiğini inceledim. FurMark testinde 82 dereceyi gördüm. Yaşadığım şehirde şu an havalar serin ve 20-25 derece aralığında geziyor. Kasam Corsair carpide Spec Delta RGB ve önde 3, arkasında 1 fanı bulunuyor. Kasam masamın altında ancak masanın sağ tarafına 35 cm, sol tarafına ise 1 metre uzaklığı var ve arkasındaki duvara da 35 cm mesafe olacak şekilde yerleştirdim belki biraz daha serin çalışabilir diye ancak ekran kartı sıcaklık değerleri malum. Forumda bu ekran kartına sahip olan arkadaşlar varsa, bilgilendirirlerse çok sevinirim. Ekran kartımda mı sorun var yoksa kasanın mı hava akışı mı iyi değil bilmiyorum. Yeni aldığım bir parçayı da servise vermek istemiyorum açık konuşmak gerekirse. Bu sorunu nasıl çözebilirim ya da ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Ventus modelleri genel olarak ısınma yönünde sorunlu dostum. Beş gün olmuş zaten iade edip
EVGA GeForce RTX 2060 KO Ultra almanı öneririm.
Hazır sistem ile Vatan bilgisayardan aldım. Vatan bilgisayar iade konusunda sıkıntı çıkarıyor ve hakem heyeti ile aylarca uğraşmak istemiyorum. Hem sürekli fiyatlar da artıyor. Sadece bu seri mi böyle yoksa benimkinde mi sorun var onu öğrenmek ayrıca bu sıcaklıklar sorun olur mu diye öğrenmek ve içimi rahatlatmak istiyorum. Birde kasa havalandırması ya da başka bir şeyde mi sıkıntı var ve bu sıkıntı nasıl çözülür diye değerli forum yazarlarının tecrübelerine güveniyorum.

Hocam kasanızın ortasındaki fanın bulunduğu bölgede pek bir işlevi yok oradan söküp üst kısma takıp 2-3 derece düşüş sağlıyabilirsiniz gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda sıcaklıklar pek yüksek değil fakat videoda 2060 kullanıldığını sanmıyorum. 2070'in alabileceği FPS değerlerini 2060'ın alması çok saçma.

EVGA da çok iyi bir model değil sonuç çok farklı olmaz.

Sıcaklık düşürmek için undervolt işlemi yapılabilir.
Undervolt işlemini forumda araştırarak yaptım ve maalesef istediğim sonucu alamadım. 3 derecelik bir düşüş oldu. Teşekkür ederim
Hocam kasanızın ortasındaki fanın bulunduğu bölgede pek bir işlevi yok oradan söküp üst kısma takıp 2-3 derece düşüş sağlıyabilirsiniz gibi.
Teşekkür ederim. Peki ön kapağı söksem nasıl olur ayrıca kasanın hava akışı nasıldır ve geliştirilebilir mi?

RTX 2060 VENTUS XS kullandım. Bir kartın oyunlarda 70'li derecelerde çalışması gayet doğal. MSI AFTERBURNER'ın fan profilini aktif edince birkaç derece düşüyor sıcaklıklar.
Şu an ZOTAC RTX 2070 MINI kullanıyorum. Bu kart da Ventus XS gibi kısa ve giriş seviyesi soğutmalı. Yine benzer şekilde oyunlarda 70'li derecelerde çalışıyor.
Kartlara cüzzamlı muamelesi yapmadan önce hangi derecelerin kritik olduğunu iyi araştırmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı