MSI Vigor GK20 Oyuncu Klavyesi İncelemesi

10 Şubat günü İncehesap'tan 233 TL ödeyerek almıştım, sanıyorum iki gün sonra öğlen gelmişti. Klavyeyi bugünle ve bu konuyla birlikte 3 gündür kullanıyorum ve size deneyimlerimi aktarmak istedim, hazırsanız başlayalım :)

Tuş Kalitesi
Tuşları pek kaliteli bulmadım, orta düzeydeler diyebilirim. Tuşlar membran ve ayrıca aşırı sert, hele ki klavyeyi kullandığınız sırada eliniz soğuksa.
Tuş Sertliği
Dediğim gibi, tuşları gereğinden fazla sert buldum. Mesela şu an bu konuyu yazarken bolca yazım hatası yaptım ve backspace ile yazım hatalarını silmek istediğim zaman o tuşa birkaç kere basmam gerekiyor, haliyle tuşlara çok sert basman gerekiyor ve bu da klavyeyi yorucu yapıyor.
Tuş Sesi
Tuş sesini beğenmedim, biraz sesli ve kötü bir sesi var. Özellikle space tuşuna art arda bastığın zaman kulaklarım kanıyor.

Kablo Kalitesi
Kablolar düz değil, hele ilk geldiğinde felaketti. Birazdan görselleri göreceksiniz.

Avuç İçi Desteği
Klavyenin altında süs amaçlı gibi duran kısacık bir avuç içi desteği var ve hiç rahat değil, avucunun çeyreği dışarıda kalıyor. En iyisi elimizi oraya koymamak.
Konfor
Klavyeyi rahat bulmadım, burada söyleyebilecek pek bir sözüm yok. Klavye kullanım şeklime uymuyor olsa gerek.

Aydınlatma
Bu fiyata göre kötü, nefes alma modu, ışığı azaltıp arttırma veya kısma var sadece. Ek olarak ışık seviyesi yeterli değil.

Kasa Kalitesi
Sert bir plastikten yapılmış gibi duruyor, kasa kalitesini iyi buldum diyebilirim.

Görünüş
Bu kişisel bir konu elbet ancak ben görüntüsünü de iyi bulmadım, işin garip kısmı ise ürünün kutusunda ürün çok iyi gözükürken açtığın zaman hayal kırıklığına uğradım.

Makro ve Multimedya Tuşları
Benim için hiç fark etmiyor ancak makro tuşları ve multimedya tuşu yok klavyede, tabii sol orta üstteki PrintScreen vesaire pek kullanmadığımız şeylerin yerinde ses açıp kapatma veya kısma olduğunu ve bunların FN tuşları ile çalıştığını varsaymazsak.

Fiyat
Fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum, aynı fiyata Redragon K512 Shiva varken alınmaz bence. MSI Vigor GK20 birkaç gün önce indirimle 168 TL olmuştu, o zaman belki alınabilirdi.

MSI Vigor GK20 İndirim: MSI Vigor GK20 168 TL!

Redragon K512 Shiva İncelemem: Redragon K512 Shiva Oyuncu Klavyesi İnceleme

Özet
Biraz ağır olacak ancak bence klavye çöp, sırf MSI diye bu kadar para veriliyor sanırım. Yurtdışı fiyatı (30 Dolar civarı) ve yurtiçi fiyatı (230 TL civarı) yerine hem yurtdışında hem yurtiçinde Redragon K512 Shiva öneririm.

Dosya Ekleri

• IMG_20210214_230319.jpg
    IMG_20210214_230319.jpg
    185,4 KB · Görüntüleme: 224
  • IMG_20210214_230356.jpg
    IMG_20210214_230356.jpg
    206,1 KB · Görüntüleme: 269
  • IMG_20210214_230422.jpg
    IMG_20210214_230422.jpg
    115,4 KB · Görüntüleme: 201
  • IMG_20210214_230457.jpg
    IMG_20210214_230457.jpg
    165,4 KB · Görüntüleme: 163
  • IMG_20210214_230434.jpg
    IMG_20210214_230434.jpg
    167,6 KB · Görüntüleme: 175
  • IMG_20210214_230529.jpg
    IMG_20210214_230529.jpg
    164,4 KB · Görüntüleme: 188
Son düzenleme:
Koyduğun görsele bakarak söylüyorum klavyenin parlaklığı gayet iyi. 168TL'den sipariş ettim ileride ekipman yükseltene kadar kullanacağım ben de kişisel görüşlerimi belirtirim. İnşallah UPS kargo 3 ay içinde getirir.

Koyduğun görsele bakarak söylüyorum klavyenin parlaklığı gayet iyi. 168TL'den sipariş ettim ileride ekipman yükseltene kadar kullanacağım ben de kişisel görüşlerimi belirtirim. İnşallah UPS kargo 3 ay içinde getirir.
Gerçek gözle bakılınca cidden fotoğraftaki kadar parlak değil, ek olarak GM8 kullanıyorum ve fotoğraf kalitesi berbat.

Hocam bunu iade edip Redragon'u mu alacaksanız?
İkisi de var bende zaten, abimle bana birer klavye almıştık. Sözde bu benim Redragon da onun olacaktı ancak ikimiz de MSI klavyeyi sevmedik, iade etmeye çalışacağım. Bir tane de kendime Redragon K512 Shiva alacağım.

İkisi de var bende zaten, abimle bana birer klavye almıştık. Sözde bu benim Redragon da onun olacaktı ancak ikimiz de MSI klavyeyi sevmedik, iade etmeye çalışacağım. Bir tane de kendime Redragon K512 shiva alacağım.

Membrane klavye alacağınıza bence Gamepower'ın Red Switch klavyelerinden tercih edin daha iyi. Ogre RGB Red Switch modelini kullanıyorum çok memnunum. Çok çok güzel kaliteli diyemem ama 280TL'ye bu kadar oluyor.

Membrane klavye alacağınıza bence Gamepower'ın Red Switch klavyelerinden tercih edin daha iyi. Ogre RGB Red Switch modelini kullanıyorum çok memnunum. Çok çok güzel kaliteli diyemem ama 280TL'ye bu kadar oluyor.
Gamepower almayı düşünmüyorum, yine de teşekkür ederim önerin için.
Güzel ve dürüst bir inceleme olmuş.
70TL'lik klavye daha iyi sanırım bundan.
Öyle bence bu arada, şu beni 5 ay götürdü. Taş gibi bir klavye, hiçbir sıkıntısı yok.

Geri
Yukarı