MSI vs ASUS TUF vs Acer Nitro

mamburo

Kilopat
Daha fazla  
Araştırdıktan sonra 3 model arasında kaldım. Özelliklerini özet olarak yazayım;
-MSI: i5 9300H, GTX1650, 8 GB RAM, 256 GB SSD, 60 Hz. 6300 TL.

-ASUS TUF: Ryzen 5 3550H, GTX1650, 8 GB RAM, 1TB HDD+128 GB SSD, 60 Hz. 6300 TL.

-Acer Nitro: i5 9300H, GTX1650, 16 GB RAM, 512 GB SSD, 120 Hz. 6800 TL.

ASUS'un işlemcisi diğerlerinden zayıf (daha düşük sıcaklıkta çalışabiliyor.) ama depolaması yüksek.
MSI'ın marka kalitesi var, depolaması düşük.
Acer diğerlerinden pahalı ve marka olarak diğer ikisinin gerisinde, ancak bellek kapasitesi daha iyi.
Oldukça kararsız kaldım. Siz olsaydınız hangisini seçerdiniz?

Acer son dönemlerde güzel ürünler çıkarıyor. Alabilirsiniz. 500 TL fark 8 GB RAM + 256 GB için çok uygun bir artış. Bundan 3-4 sene önce olsa Acer tavsiye etmezdim sanırım ama şu an tavsiye ediyorum.

Acer son dönemlerde güzel ürünler çıkarıyor. Alabilirsiniz. 500 TL fark 8 GB RAM + 256 GB için çok uygun bir artış. Bundan 3-4 sene önce olsa Acer tavsiye etmezdim sanırım ama şu an tavsiye ediyorum.

500 TL farkla 8 RAM, 256 daha fazla SSD ve 120 Hz ekran geliyor. Direk Acer diyorum.

Bu forumdan bi arkadaşın şikayetini gördüm de 6-7 ay sonra çok ısınmaya ve sabit diskten sesler gelmeye başlamış. O yüzden kafam karıştı yoksa benim de aklımda Acer vardı.

Bu forumdan bi arkadaşın şikayetini gördüm de 6-7 ay sonra çok ısınmaya ve sabit diskten sesler gelmeye başlamış. O yüzden kafam karıştı yoksa benim de aklımda Acer vardı.
Hangi oyun laptobunu alirsan al bir süre sonra isinacak, isinmayan ve cok güclü bir oyun laptobu yok. 6-7 ayda bu tür sorunlar varsa da, 24 aylik garantisi vardir rahat rahat garanti ile giderilir sorun.

Ben uzun süre MSI GT70 kullandım. O dönem piyasada tek dizüstüydü neredeyse. Ama süreç içerisinde her kullanılan ürün gibi performansını kaybediyor. Ama bu süreç şu an daha uzun. Acer'ı alın derim. Geçen birine aldırdım bundan biraz daha alt model ultrabook tarzı bir modelini. Baya tatminkar.

En mantıklısı Acer o zaman teşekkür ederim hepinize.
Peki Acer'dan 100 TL ucuz aynı özelliklerde Lenovo mu yoksa Acer mı? Lenovo'nun ekranı 60, Acer'ın 120 Hz tek fark bu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı