MSI X370 XPower Gaming Titanium için soğutucu önerisi

cwlerde

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün MSI X370 XPower Gaming Titanium anakart aldım montajını yapacağım, işlemci soğutucu için aldığım COOLER MASTER MASTERLIQUID LITE 120 AM4 UYUMLU 120MM girişleri ile anakartın girişleri uyumsuz, anakartın işlemci soğutucusunun takılacağı yerdeki ayakları soğutucuya hiç bir şekilde uymuyor.

Tavsiye edebileceğiniz uyan soğutucu varsa bilgi verebilir misiniz? Sıvı soğutma şart değil, iyi bir hava soğutma da olur. Cooler Master Masterliquid Lite 120 120mm rakamlarında bir şey işimi görecektir.

Teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl uyumsuz, öyle bir şey olmaz. Tak gitsin birine, bende de 4pin, 3pin taktım üstüne.
Not: Senin anakartta "pump fan" olan kısma tak. Benim anakartta da "CPU FAN" 4pin sorun çıkarmadı.

4.png

Bunu senin anakartın PDF dosyasından kopyaladım.

Nasıl uyumsuz, öyle bir şey olmaz. Tak gitsin birine, bende de 4pin, 3pin taktım üstüne.
Not: Senin anakartta "pump fan" olan kısma tak. Benim anakartta da "CPU FAN" 4pin sorun çıkarmadı.

Eki Görüntüle 259985
Bunu senin anakartın PDF dosyasından kopyaladım.
Konuyu açan arkadaş, fan girişlerinden bahsetmemiş. Soğtucunun işlemci üzerine oturan kısmından bahsetmiş, sanırım o kısım çoğu sıvı soğutmada olduğu gibi pompa kısmı. Bu kısım için çoğu markanın çoğu modelin AM4 soket anakart ve işlemciler için ürün içerisinde ayakları, aparatları, vidaları, civataları yanılmıyorsam mevcut ya da ayriyetten sipariş veriliyor. Ürünü onlarla monte edeceksin.
Şu videoda AM4 montajı var, izleyip yapabilirsin.
Cooler Master MasterLiquid Lite 120 Sıvı Soğutma İncelemesi - Technopat

Merhabalar,

Aynı sorun bende de var. Benim anakartım MSI x370 Gaming Pro Carbon, en başta silverstone tundra satın aldım ayakları uymadı. Vatana gittim. COOLER MASTER MASTERLIQUID LITE 120 AM4 UYUMLU satın aldım. Ayakları anakarta tam olarak yine uymadı. Çapraz olarak uyum sağladı ve çapraz bağlantı yapmak zorunda kaldım. Soğutmasından memnun değilim. Ek aparatları olduğunu ben de duydum. Lakin nereden sipariş vereceğimi bilmiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Açmış olduğum konu: MSI X370 Gaming Pro Carbon Anakarta Uyumlu Sıvı Soğutucu Aparatları Nereden Temin Edilir?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı