MSI x370 XPower Gaming Titanium yanan kırmızı led nedir?

Barış GÜRER

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Technopat'ın "AMD Ryzen 7 1800X Sistem Toplama Rehberi" videosundaki sisteme çok yakın özelliklerde bir sistem topladım, MSI X370 xpower gaming Titanium, Ryzen 7 1700 x, Radeon RX 480, CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Beyaz DDR4 3000MHz vs...
Hocam yalnız kafama takılan bir şey var Msi X370 Xpower Gaming Titanium ana kart üzerinde bazı kırmızı ışıklar canımı sıkıyor, çok araştırdım ama yanıtını bulamadım, henüz yeni bir kart olduğundan ve yaygın olmadığından mıdır ya da ben araştıracağım doğru yeri bulamadım için midir, bilmem.

Bu ışıklar normal midir ve neyi işaret eder ?

Bu arada sistem çalışır durumda ve herhangi bir mavi ekrandı ne bileyim kendiliğinden kapanmaydı gibi bir sıkıntı olmadı. Stabil çalışıyor fakat bir çok led beyaz yanarken o 4 adet kırmızı yanan led beni strese sokuyor.
Bir sıkıntı da 3000 MHz olan RAM'leri BIOS'tan O.C ettiğimde yani çalışma hızına getirdiğimde ekranda görüntü alamıyorum. Ek bilgi BIOS güncel.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğraf atsaydınız daha iyi anlardık ama bence bir sıkıntı değil. Ryzen işlemcilerde RAM frekansını yükseltince problem oluyor, evet. Daha yeni bir işlemci ve BİOS olduğu için. İlerleyen zamanlarda düzelir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı