MSI Z170 Tomahawk AC ve G4400 görüntü gidip gelme sorunu

ugurxx

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. Yeni bir sistem topladım ama kaç gündür sorun nerede diye PC ile uğraşıp araştırmaktan açıkçası bunaldım. Sizce yazacağım şu sorunlar hangi bileşenden kaynaklıdır yardımlarınızı bekliyorum.
Onboardda görüntü gidip geliyor ya da hiç gelmiyor.
Dual channel yapamıyorum.
Power kablosunu çekip yarım saat 1 saat kadar sonra PC açılmıyor sadece cmosla açabiliyorum. Ya da aynı işlemi cmosla açıp ayarları yaptıktan sonra tekrar uyguladıgımda BIOS bu sefer sıfırlanmış olarak açılıyor.
RAM frekanslarını doğru görmüyor.
Speaker çalışmıyor sorun olmasına rağmen. Bileşenler de sunlar:
  • MSI Z170 Tomahawk AC
  • Intel G4400
  • Corsair Vengeance DDR4 2*8 GB 3000MHz ( Vatan PC'de RAM'ler bozuk dendi değişti bunları aldım yine aynı şey devam ediyor.)
  • SSD Kingston UV400 2*240 GB
  • Cooler Master RS500B 80 plus 500W PSU
Bu arada belirteyim çok anlamasam da ben anakarttan olduğunu düşünüyorum sorunun. Farklı RAM'lerle güç kaynağıyla deneme yaptıgımda aynı sorunlar devam ediyordu. Vatan PC sağ olsun sattıgı ürünlerde hata bulmamak için en ucuz bileşen olan 200 liraya aldıgım eski RAM'ler bozuk dedi ve sallıyor beni.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı