MSI Z170A GAMING M7 DotA2'de "Debug 00" hatası

fiendhunter

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
MMORPG farmcısı
Selam,
Bilgisayarda garip bir sorun var. DotA2 oyununu açıyorum. Yaklaşık 3-5 dakika içinde siyah ekrana düşüyorum. Ekrana gürntü gelmiyor. Klavye ve farenin ışıkları sönüyor. Ama bilgisayar açık ve fanları dönüyor. Kasadaki reset veya güç tuşu çalışmıyor. Aynı şekilde anakartın üzerinde de reset ve güç tuşu var onlar da çalışmıyor. Anakartın Debug LED'inde sadece 00 yazıyor. Bilgisayarı kapatmak için, güç kaynağının şalterini indirmek zorunda kalıyorum.

i7 6700K.
MSI Z170 M7.
8 GB RAM.

Bu sorun sadece DotA2 oyununda yapıyor. Oyunu açıp menüde bile bekleseniz 3-5 dakika içinde aynı şey oluyor.
-Oyunu silip tekrar yükledim.
-Steam'i silip tekrar yükledim.
-Steam oyun yükleme klasöründe tamirat yaptırdım.
-Steam indirme önbelleğini temizledim.
-Steam yerel dosyaları doğrulattım.
-Overclock ve XMP profilini devre dışı bıraktım.
-BIOS'u sıfırladım.
-BIOS flashback yaptım.
-Farklı RAM taktım.
-RAM slotunu değiştirdim. (normalde 2. slotta takılı)

Sorun ne çözemedim. Neden sadece DotA2'de oluyor onu da anladım. Bilenler, bilmeyenlere anlatsın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
00 diye bir kod yok. Aşağıdaki kodlardan biri olmasın?

1615240741890.png

D0 olabilir belki. Ben 00 diye gördüm ama. Şimdi dotayı açıp bakıyorum tekrardan.
Son savaşta oyunu terk ettiğim için 3 saatlik ceza vermiş. Program files içinde ene.exe ve ene.ini vardı. Anakartın renklendirilmesiyle ilgili bir programmış. Sanırım farenin yazılımı ile yüklendi. Farenin yazılımını ve ene.exe falan hepsini sildim. Bilgisayarı yeniden başlattım.Botlarla girdim oyuna. Oyundan atmadı. Ceza bitince normal oyuna girip bakacam.
Güncelleme; 3-5 oyuna girdim atmadı demek ki o renk ayarlama programları falan yüzünden oluyormuş.
Dip not: Anakartın üzerinde '00' yazıyor. 'D0' olarak listelenmiş. Numerik digit olarak yazıldığı için olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı