MSI z170a tomahawk, i7 6700k Mac OS Kuramama Sorunu

atmacapro

Hectopat
Daha fazla  
MSI z170a tomahalk AC anakart, i7 6700k, 2*16GB kingston DDR4 ve GTX 650 ti, 250GB samsung SSD var. BIOS ayarlarını yaptım fakat kuruluma geçmiyor.

Bilgili forum üyeleri, konu içerisinde belirttiğim özelliklerdeki sistemde kurulamu geçtim ancak gtx 650 ti ekran kartını tanıtamadım, diğer yandan 16 gb tek modül olan 2 adet ramlar 8gb olarak gözüküyor. Bu arada video montaj ile uğraşacağım için işlemcideki ekran kartını mı kullanayım yoksa harici ekran kartını mı ?

@montezuma EvAllah, ram slotları ilk önce 8 8 8 8 olarak 32gb gözüktü restart ettim sonra 8 8 16gb gözüktü. Ben 16gb tek modül 2 adet kullanıyorum. skylake rehberinde multibeast ta seçilmesi gereken hepsini seçtim ama ethernet ve ses çalışmadı. Diğer yandan anakartın üstünde gelen wifi ve bluetooth modülünü kullanabiliyor muyuz ?

Son düzenleme:
Ben 16gb tek modül 2 adet kullanıyorum.
RAM ayarlarını 16 gb modül için ayarlamalısın. Rehberde verilen örnek 8 GB için.
skylake rehberinde multibeast ta seçilmesi gereken hepsini seçtim ama ethernet ve ses çalışmadı.
Ses ve ethernet modelin nedir?

Diğer yandan anakartın üstünde gelen wifi ve bluetooth modülünü kullanabiliyor muyuz ?
Wi-Fi modelin nedir?

USB
ASMedia® ASM1142 Chipset
- 2 x USB 3.1 Gen2 (SuperSpeed USB 10Gbps) ports onthe back panel
Intel® Z170 Chipset
- 6 x USB 3.1 Gen1 (SuperSpeed USB) ports (2 ports on the back panel, 4 ports available through the internal USB 3.1 Gen 1 connectors)
- 4 x USB 2.0 (High-speed USB) ports (2 ports on the back panel, 2 ports available through the internal USB 2.0 connectors)
Bult_ar_org.gif
Audio

• Realtek® ALC892 Codec
• 7.1-Channel High Definition Audio
• Supports S/PDIF ouput
LAN
• 1 x Realtek RTL8111H Gigabit LAN controller
• 1 x M.2 Key E Socket supports type 2230 Wi-Fi devices

bu arada gtx 650 ti ekran kartımı kullanmak istiyorum. ram ayarların tek 16gb yok 8gb var

ethernet ve sesi hallettim :) Teşekkürler diğer adımları izliyorum ama ram tek modül ayarlarda 16gb yok

İyi geceler hala uğraşıyorum, anakartın üstünde bulunan wifi ve bluetooth markası Intel® Dual Band Wireless-AC 8260, ayrıca on board ekran kartı ile sorun yok ama GTX 650 ti ekran kartını takıp, web dirver ve configten nvidia aktif ediyorumi intel ekran kartını configden devre dışı bırakıyorum, ama bootta kalıyor. Rica etsem bana bir config ve kext leri hazırlayabilirmiyiz ?

İntel i7 6700k
16GB 2 ADET 32GB (configte 8gb dan fazla tek satırda eklenecek seçenek yok)
Intel® Dual Band Wireless-AC 8260 wifi + bluetoth
RTL8111H (yüklendi)
Nvidia GTX 650 TI
ASMedia® ASM1142 Chipset USB 3.1

Intel® Z170 Chipset
Realtek ALC892 ses (yüklendi)

anakartın üstünde bulunan wifi ve bluetooth markası Intel® Dual Band Wireless-AC 8260
Intel Wi-Fi desteklenmiyor.
GTX 650 ti ekran kartını takıp, web dirver ve configten nvidia aktif ediyorumi intel ekran kartını configden devre dışı bırakıyorum, ama bootta kalıyor
Config dosyana nv_disable=1 komutunu kaldırdığından, nvda_drv=1 komutunu girdiğinden emin ol.
Ayrıca kullandığın Sistem kimliği iMac 17,1 ise
Boot esnasında Sİyah ekran

Buna bazı belirli sistem Profilleri neden olabilir. (Örnek olarak; MacPro 6,1 yada iMac 15 yada iMac 17).
Bunu düzeltmek için “AppleGraphicsDevicePolicy” içinde board ID düzenlemesi yapmamız gerekiyor. Aşağıdaki paylaştığımız AGDPfix uygulaması ile bunu rahatlıkla çözebilirsiniz:
Dropbox - AGDPfix.app.zip

Yada:
"[Çözüm] NVIDIA Web Driver Kurulum Problemleri" adlı rehberimizdeki “Problem 4: Mac Pro 6,1 iMac15,1 yada iMac17,1 Sistem Kimliği Kullandığımda, boot esnasında ekran kararıyor ve öyle kalıyor.” çözümü uygulayın.
[Çözüm] NVIDIA Web Driver Kurulum Problemleri
Monitor bağlantı portlarını HDMI / DVI yada DP olarak dene. Eğer VGA kullanıyorsan çalışmayacaktır.
BIOS içinde Harici grafik kartının seçili olduğundan emin ol.

Nvidia ekran kartım arızalıymış, şimdilik intelin 530 ekran kartı ile devam edeceğim, 1536 mb olarak gözüküyor.
Diğer yandan 4 ram slotum var 16 16 ama 8 8 olarak gözüküyor ram ayarlarında 16gb çıkmıyor 8 gb çıkıyor.

RAM
  • Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra gerekli sürücülerin sorunsuzca kurulumunu yaptıktan sonra “Bu Mac Hakkında” içinden OS X’ in RAM’lerinizi doğru okuduğundan emin olun. Eğer OS X RAM’leri yanlış okumuşsa bunları doğru olarak okutmak için Config.plist-> SMBIOS içinden küçük düzenlemeler yapacağız. Bunun için Config.plist dosyanızı Clover Configurator ile açtıktan sonra SMBIOS-> Memory altında ‘Channels’ içinden “Dual” seçin. Hemen yanındaki “Slot Count” içinden 4 olarak ayarlayın. Bunun ardından (+) işaretine tıklayın. Ve burada RAM bilgilerinizi doldurun.
  • Örnek:
    screen-shot-2016-05-30-at-15-00-26-png.163615

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı