MSI Z270M Mortar BIOS güncellenmiyor

TheShining

Femtopat
Daha fazla  
En güncel BIOS sürümünü USB belleğe kopyaladım. BIOS güncellemesi için M-Flash olarak çalıştırdığımda USB belleği görüyor ama içindeki güncelleme dosyasını görmüyor. Ne yapmam lazım?

anakart.PNG

Anakartin yaninda yazan koda gore anakatiniz Z270M degil B250M Mortar. Bir de benim verdigim linkteki BIOS guncellemesi ile deneyin.

BIOS'u nereden indirdiniz?
Anakartin yaninda yazan koda gore anakatiniz Z270M degil B250M Mortar. Bir de benim verdigim linkteki BIOS guncellemesi ile deneyin.

Şimdi bunu da denedim gene görmüyor dosyayı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Şimdi bunu da denedim gene görmüyor dosyayı.

Ama ilk sayfada marka olarak Casper görünüyor.
Bilgisayarının markası Casper ise oradan indirmen lazım.

Anakart bilgilerimi aşağıdaki görselde tekrardan paylaştım. Bu gönderdiğiniz anakart BIOS güncellemesi doğru olan mı? Tekrar deniyim.
Fark etmez anakartı MSI üretmiş olabilir ama MSI'nın standart ürettiği anakartlar için yayınladığı BIOS markalar için ürettiği anakarta olmaz.
Peki hocam Casper olarak bu BIOS güncellemesini nasıl bulabilirim?

Dosya Ekleri

• MSI_1.PNG
    MSI_1.PNG
    315,2 KB · Görüntüleme: 41
  • MSI_2.PNG
    MSI_2.PNG
    305,8 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Anakart bilgilerimi aşağıdaki görselde tekrardan paylaştım. Bu gönderdiğiniz anakart BIOS güncellemesi doğru olan mı? Tekrar deniyim.

Peki hocam Casper olarak bu BIOS güncellemesini nasıl bulabilirim?

Acikcasi bir bilgim yok hocam, anakart modelinin yaninda yazan koda gore anakartiniz B250. Ama onun disinda her yerde Z270 yaziyor. Yener hocam belki biliyordur etiketleyim gorunce yazar zaten.

@Yener K.

Konuya baktım. Ekranda Z270M Mortar var. Yanında yazan kod ise B250M Mortar. Sitedeki BIOS sürümleri ile yazan farklı. Üretici için özel de olabilir. En kötüsü servisinden yardım isteyebilirsiniz. Gerekirse, çipini yenileyip yaparlar.

Geri
Yukarı