MSI Z370 USB girişleri çalışmıyor

ahmet z

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
MSI Z370 anakartına sahibim. Düne kadar hiçbir sorun yoktu, bugün 3. yılını doldurduğum bilgisayarımı açtığımda klavyemin ışıklarının yandığını ama ses azaltma butonundan klavye ışığını artırıp azaltma tuşuna kadar çalışmadığını ve aynı zamanda faremin ışıklarının ise hiç yanmadığını ama optik lazerin yandığını fark ettim. Bilgisayarımı birkaç kez reset attım açtım, anakart BIOS pilini 10 dakika çıkardım ve sonrasında geri taktım işlemcimi çıkardım geri taktım aynı zamanda anakarttaki tüm kabloları çıkardım ve geri taktım hepsinde de sonuç benim için hüsran oldu. En sonunda da monitörümün USB girişine klavye, fare hatta USB flash bellek taktım ama nafile. Elektriği alıyorlar ama çalışmıyorlar. Yani anakart sanki bu cihazları tanımıyor. Bilgisayarımın masaüstüne de erişimim yok çünkü klavye ve mouse ile kontrol edemiyorum, ama bilgisayar çalışıyor saat ilerliyor işte başlangıç uygulamaları açılıyor (Discord, Steam, Epic Games.) Lütfen yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, hangi Z370? Sitesinden Chipset sürücüsünü indirip deneyin. Destek kısmından indirebilirsiniz.

Hocam, USB girişleri farklı donanımları tanıyor mu?

Hocam, arkadaşlar da baksınlar. Anakartta problem olabilir. Olmazsa, servisine gönderebilirsiniz.

Geri
Yukarı