MSI Z390 GAMING Plus jack girişinden az ses geliyor

Ringwraith545

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: MSI Z390 GAMING Plus.

Kulaklığımı değiştirdim ve eski kulaklığımı USB aracılığıyla kullanıyordum, jack portuna geçince mikrofonu anakartın mikrofon jackine, kulaklığı kırmızı olan jack girişine taktım ama kırmızıya takınca cızırtı oluşuyor, o yüzden onun bir sağındaki siyah porta taktım. Onda cızırtı yok ama ses az geliyor. Jack girişini düzeltmek için ne yapabilirim ya da yeni bir jack portu satın alabilir miyim? Ya da düzeltebilecek bir araç var mı?

Anakartın portları gayet kaliteli başka bir şey almanıza gerek yok. Ekolayzır ayarı yaparsanız sorun çözülür. Bir de Realtek Audio driverlarını güncelleyin.
Bir değişiklik yok hocam yine cızırtı var
Anakartın portları gayet kaliteli başka bir şey almanıza gerek yok. Ekolayzır ayarı yaparsanız sorun çözülür. Bir de Realtek Audio driverlarını güncelleyin.

Orada mısınız?

Son düzenleme:
Jak girişinde cızırtı normal hocam. Bir de kasanın portlarını deneyin.
Ses az geliyorsa ekolayzır ayarlarını sona çekeceksiniz.

Kasanın önünde 1 jack portu var ama kulaklık normalde 1 jack portlu ama bir aparat var mikrofon ve kulaklık olarak 2 jack portuna ayırıyor aparatsız direk taksam çalışır mı bilmiyorum kasanın önündeki jack portunun kablosunu da anakarta takmadım zaten kullanmam diye boş bir zamanda onu da takmam lazım taktıktan sonra sonuçları yazarım.

Kasanın önünde 1 jack portu var ama kulaklık normalde 1 jack portlu ama bir aparat var mikrofon ve kulaklık olarak 2 jack portuna ayırıyor aparatsız direk taksam çalışır mı bilmiyorum kasanın önündeki jack portunun kablosunu da anakarta takmadım zaten kullanmam diye boş bir zamanda onu da takmam lazım taktıktan sonra sonuçları yazarım.
Y şeklindeki kabloyu kullanmak zorundasınız mikrofonu kullanabilmek için.

Geri
Yukarı