MSI Z390 Tomahawk M.2 Turbo slot

iBOOOO

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba iyi forumlar 2 sorum olacak;

1 - bu anakartı ilk başlarda tek başına M.2 ile kullanıyordum. Şimdi 2 tane sabit disk ekleme yapacağım. Bu sabit diskleri hangi SATA girişlerine takmam gerekiyor. 1 ve 2'ye takarsam çakışma gibi bir durum olur mu?

2 - sabit diskleri ekleme yaptıktan sonra MSI M.2 Optane Genie'yi aktif hale getireceğim sonrasında da direk temiz bir Windows kuracağım bu yol doğru mu? Başka yapmam gereken bir şey var mı? Çünkü daha öncesinde MSI M.2 Optane Genie'yi aktifleştirip bilgisayarı açınca mavi ekran hatası aldım. Temiz bir format mı gerekli?

Hocam HDD ekleyebilirsiniz problem olmaz. Disk yönetiminden biçimlendirebilirsiniz. Bunun için format gerekmiyor. Diğer konu hakkında fikrim yok.

M.2 Optane Genie MSI anakartımın BIOS'unda seçilen bir bölüm. O bölümü görünce bir bakayım dedim neyin nesi bu öğrendim ki seçildikten sonra disklerde daha iyi bir performans sağlamakta imiş. Böylece bilginize başvurdum :)

Hocam gerek yok. Mavi ekran almışsınız. Büyük ihtimalle bellek zaman hatası aldınız. Uyuşmazlık oldu. Takın HDD'leri kullanın.
M.2 için varsa üretici yazılımı yükleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı