MSI Z490-A Pro BIOS Update yaparken kendini yeniden başlatıyor

• Konuyu başlatan Niach
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 714

Niach

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar ,MSI Z490-A Pro anakarta sahibim, BIOS Update atmak istiyorum ama birkaç sıkıntı ile karşılaşıyorum .MSI sitesinden son sürüm BIOS'i indirip flash belleğime aktardım, bilgisayarımı yeniden başlatıp BIOS ekranına girdikten sonra M-Flash özelliğini kullanmak için basıyorum çıkan seçeneğe evet diyerek devam ediyorum, orada bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ve siyah ekranda kalıyor 5 10 dakika boyunca, sonrasın da sistemin açma kapama tuşuna bir defa bastığım da sistem tekrar kendini yeniden başlatıp enter flash mode kısmına aktarıyor, burada flash belleğimi görüyor ama ilerlemiyorum sebebi ise geçmişte aynı şeyleri yapmama rağmen anakartımın BIOS'u sıfırlanmıştı. BIOS yüklerken %100 olmasına rağmen sistem kendini yeniden başlatmamıştı siyah ekran kalmıştı. Rica etsem bu konuda bana yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru BIOS sürümünü indirdiğinizden emin olun bence, versiyon numarası vs. tekrar kontrol edin.
Ayni durum başıma geldi daha önce çok emindim hem de doğru olduğuna.

Doğru BIOS sürümünü indirdiğinizden emin olun bence, versiyon numarası vs. tekrar kontrol edin.
Ayni durum başıma geldi daha önce çok emindim hem de doğru olduğuna.

Kontrol ettim indirdiğim BIOS doğru sürüme ait. M-Flash'a bastığım gibi PC yeniden başlatıyor kendini ve siyah ekranda kalıyor monitöre görüntü gelmiyor kısaca, ama bütün her şey de güç var klavye fare kulaklık gibi, monitörün tuşuna bastığım da Display Port'unda sinyal yok diyor. Tekrar bilgisayar açma tuşuna basarak yeniden başlatıyorum ve "enter flash mode" kısmına giriyor, enter flash Mod'dan çıkmak için ise Exit'e basıyorum ve yine siyah ekranda kalıyor gene güç tuşuna basarak yeniden başlatıyorum ve sistem açılıyor.

Şu anki BIOS sürümüm: E7C75IMS. 2A0
06/29/2021

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı