Msi Z97 Gaming 3 ve 7 Arasındaki O.C. farkı ne kadar olur?

Utku Koçak

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (9.Sınıf)
İki aydan beri planladığım sistemin son günlerine geldik, 3 gün sonra sistemi alıyorum. Msi gaming 3 veya 7 anakart arasında kararsız kaldım, hemen hemen aynı özelliklere sahipler ancak O.C. performansı benim için önemli, çünkü i7 4790K almayı düşünüyorum, cooler master nepton 280L sıvı soğutma ile 5.0 GHz stabil olmasını istiyorum. Sorularım ise şunlar;

• Z97 gaming 3 ile ne kadar O.C. yapabilirim.
  • Z97 gaming 7 ile ne kadar O.C. yapabilirim.
  • Z97 gaming 3'te tek tuşla O.C. seçeneği var mı?
  • Z97 gaming 7 arada ki fiyat farkına değer mi?
Recep abi'nin incelemesinden sonra gaming 5'de mantıklı gelmeye başladı :D .

Son düzenleme:
Modeller arasında O.C konusunda çok aşırı fark yok. Gaming 5 ile de 5.0 GHz'ye çıkabilirsiniz. Gaming 3'te anakartın üzerinde O.C Genie tuşu bulunmuyor ama, BİOS üzerinden yine tek tıkla yapabilirsiniz.

Modeller arasında O.C konusunda çok aşırı fark yok. Gaming 5 ile de 5.0 GHz'ye çıkabilirsiniz. Gaming 3'te anakartın üzerinde O.C Genie tuşu bulunmuyor ama, BİOS üzerinden yine tek tıkla yapabilirsiniz.

60 TL daha fazla verip gaming 3 yerine gaming 5 almaya karar verdim, çünkü genel olarak gaming 3 biraz geride kalıyor gibime geldi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı