MSI Z97 Gaming 5 Mavericks Ses Sürücüsü Alc1150

bkavakci

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
video kurgu, grafik animasyon
Merhaba,

Bugünlerde epey başınızı ağırttım. Çoğunlukla @Recep Baltaş ın ama hemen hemen sona yaklaştım..

An itibariyle şu an tek sorun ses sürücüsü.

realtek alc1150

Sistemim:

• MSI gaming 5 Anakart
  • Geforce Gtx760
  • 16gbram
  • 120 gb ssd
  • Bootloader Clover UEFI

Tüm kurulum rehberlerinizi inceledim. Multibeast ile kurulum yapıyorum ama ses çalışmıyor. Bar'a icon geliyor. System Preferences da ki output seçeneklerinin hepsini denedim çalışmadı.

Diğer web sitelerinden indirdiğim 10.9.3 için uyumlu kextler de sonuç vermedi.

Bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum..

Ethernet kartı da multibeast ile çalışmadı, ama recep baltaş'ın başka bir konuda verdiği kexti ve yönergeleri izleyince ethernet çalışır hale geldi.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chameleon mu clover mı kullanıyorsun? Chameleon için bir öneri verebilirim. Chameleon wizard kullanarak HDA Enabler seçeneğini kullan. (multibeast içindeki kext i kur)

ALC272 var bende Clover ile sadece voodoo 2.8.5 ile çalıştı. Sende dene. Vietnam tool da mevcut. Chameleon da direk sürücüyü kurup HDA enabler dedim sorunsuz.

Tamamdır akşam deneyeceğim. Bilgi veririrm yine.

Ben bu akşam tekrar kurulum yapıp bu defa bootloader olarak Chameleon kullanamayı düşünüyorum. Bakalım nasıl bir sonuç verecek.
Daha önce snow leopard kurarken Chameleon ile sorunsuz çalıştırmıştım tüm bileşenleri. Bakalım hayırlısı :)

Tekrar kurulum yapmadan chameleon kurabilirsin.

Efi efi backup ve Boots dosyalarını sil. Sonra chameleon kur.

Anladim, mantikli. Ama ben ses suculerini kurarken bir suru kext yuklemeye calistim fresh bi kurulum olsun istiyorum ondan dolayi.

Valla çözemedim arkadaslar. Voodooları denedim olmadı alc1150 için kextleri yükledim yine olmadı. Durum pek iç açıcı değil geri kalan her şey tamam.

Kinqwolf zaten rehberde de anlatılan yöntemden bahsetmişsin ilk etapta onu denemiştim zaten :) Eyvallah.

Muhtemelen ID'leri değiştirmek gerek ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı