MSI Z97 Gaming 5 veya MSI Z97 Gaming 3

Hangi anakartı tercih etmeliyim

• Oy verenlerin toplamı
    15

Eray Eker

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Tekirdağ/Kırklareli/Edirne
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik mühendisi
MSI Gaming 5: Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

MSI Gaming 3: Z97 GAMING 3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

2 anakart arasında 30TL fark var ama aralarındaki farkları tam olarak bilmiyorum 30TL fazladan vermek gaming 5 için değer mi?
Anakarttan beklediklerim:
  • Online oyunlar için destek sunması
  • Kolay ve stabil O.C imkanı vermesi
  • Raid yapmaya imkan vermesi (Bildiğim kadarıyla MSI Gaming 3' te böyle bir özellik yok)
İstediğim özellikleri sunan başka bir anakart tavsiyeniz varsa yazarsanız sevinirim.
Bütçe : Max 500TL

Kutu içeriği olarak Gaming 5 daha iyidir.
Kolay ve stabil o.c imkani 2 anakarttada mevcut online oyunlar içinde durum aynı.
Ayrıca bildiğim kadarıyla Altın uçlu giriş daha çok bulunuyor gaming 5 de .

Z97 Gaming 5 uygun bir seçim olacaktır. Ancak işlemcinizi de belirtirseniz sizin için daha uygun bir anakart önerisi yapabiliriz.

Hocam bütçe 3.000TL hem online oyun kurucam sisteme hemde istediğimde oyun oynayacağım pc istiyorum. Toplama hakkında çok sık konu açmamak için aklımda olan bileşenler için ayrı ayrı konu açıyorum. İşlemci olarak İ7 4770K - İ5 4670K ikisinden birini alacağım param hazır ama fiyatların düşmesi için ağustos sonunu bekleyebilirim.

Oktyabr hangi ay bilmiyorum. Sizden 9. ay işte Nvidia GTX800 serisini pazara çıkarıcağı söylentisi var. İsterseniz bekleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütçe 3.000TL hem online oyun kurucam sisteme hemde istediğimde oyun oynayacağım pc istiyorum. Toplama hakkında çok sık konu açmamak için aklımda olan bileşenler için ayrı ayrı konu açıyorum. İşlemci olarak İ7 4770K - İ5 4670K ikisinden birini alacağım param hazır ama fiyatların düşmesi için ağustos sonunu bekleyebilirim.
Eğer PC sadece oyun içinse 4690K fazlasıyla yeterlidir. İşlemciden kıstığın parayla ekran kartına yüklenebilirsin. İstersen sana 3.000 TL'ye canavar gibi bir sistem toplayabilirim ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı