msı Z97 pc mate 3000oc pın sorunu

Tümay Kara

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Serbest Meslek
Arkadaslar elımde 350w psu var anakart ustundede işlemci gücü 8 pin elimde 4 pinlik psu var yanı psu dakı cıkıs 4 pın anakarta gereklı olan pın yuvası 8 pın bunu nasıl yapabılırız 4 pın ıle anakarta gucu verdım 24 pınıde takıp gucu verdım calıstırdım ancak ekrana goruntu gelmedı sımsıyahtı ekran ama anakart calısıyordu fanlardan anladım calıstıgını bana çözum sunabılıcek arkadaslar varmı ?

dıger 4 pıne takılmıyo uymuyor sadece ılk 4 pıne uyuyo yanındakı 4 pıne uymuyo

dogru taktıgımdan emınım cunku her yonden denedım yınede gırmıyor 8 pının ılk 1 pını kare sadece oraya uyuyor dıgerınde sonundakı 7. pınden sonra altta kare var oraya uymuyor o kareyı tam yerıne getırsemde dıger 3 pın uymuyor

sadece ılk 4 pıne uyuyor
PSU'nun sağlam olduğundan emin misiniz...?

24 pin güç kablosunu ve diğer bağlantıları kontrol eder misiniz?

arkadaslar hepınıze cok tesekkujr ederım sorun ram den mıs 3 tane ram takmıstım tek ı ıle denedım pc sorunsuz acıldı cok tesekkur ederım, kasam bıraz eskı anakartı ona montelesem sorun cıkartırmı sase olabılır cunku ekran kartını fılan eskı anakart calıstırmıyodu guzel dısarı cıkartıyodum anakartı calıstırıyodu anakart kasa ıcındeyken goruntuler acayıplesıyodu sase den oldugunu dusunuyorum sızce anakartı yenı kasa alasıya kadar kasa ıcıne yerlestırmelımıyım ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı