MSI Z97 PC Mate Sistemde DVI'dan Görüntü Alamamak

Abdullah Acar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, ilk defa böyle sorunlar yaşıyorum. Donanım hakkında bilgim var ama artık olsun da istemiyorum. Bezmiş durumdayım. Çok ilginç bir durumla karşı karşıyayım; Anakartım (Asus H81 Gamer) doğal afetten dolayı zarar gördü ve iade ettim, tekrar aynısını aldım çünkü memnundum. Yenisini aldıktan sonra ekran kartımı kullanamadım. PC normal acılıyordu ama görüntü alamıyordum. Ekran kartı varken sanırım onboard devre dışı oluyor. Oradan da görüntü alamıyorum. Ekran kartını arkadaşımın PC'de denedim onda sorunsuz calısıyor. ( Bayağı bir zorladım. FP, ısı, Fan hızı gayet stabil.) Neyse eve gelip tekrar ekran kartını bağladım yine yok sökünce onboard VGA kullanabiliyorum fakat farkettim ki onboard DVI'da görüntü vermiyor. Bende anakartın sorunlu olduğunu düşünüp tekrar iade ettip ve artık biraz yorulduğum için MSI Z97 PC Mate aldım, mutlu bir şekilde eve geldim ve yine aynı sorunla karşılaştım.
Güç Kaynağı sorunlu olabilir, doğru voltaj vermiyordur dedim onu da değiştirdim yine aynı sorun var. Sadece onboard VGA kullanabiliyorum ve monitörde denendi.
Kısaca işlemci hariç bütün donanımları denedim fakat işlemci ile ilgili hiç böyle bir sorun duymadım. Olabilir mi ve ne için böyle bir sorun yapıyor?

• MSI Z97 PC Mate
  • Corsaır VENGEANCE 8GB 1600
  • İntel G3258 3.200
  • XIGMATEK TAURO Bronze Edıtıon 500W 80+
  • Sapphire HD 6850

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı