MSI'dan Hazır Masaüstü Almak Mantıklı mı?

emre barin

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, Hepsiburada'da gezinirken bu bilgisayara denk geldim sizce alınır mı? Yoksa i5 4460 artık eski dimi? Ve bu fiyat çapında başka öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi şöyle, artık skylake devrine geçmiş bulunmaktayız ve ileriye dönük bir yatırım yapmak istiyorsan tavsiye etmem. MSI'dan hazır bilgisayar almak çok mantıksız geliyor şahsen. Çünkü 6.000TL'lik bir bilgisayar alıyorsun ama 6.000TL'ye çok daha iyi bir toplama bilgisayar yapabiliyorsun. Sana tavsiyem toplamayı biliyorsan toplama alman ama bilmiyorsan yardımcı oluruz bütçe belirtirsen.

i5 4460 eskimiş falan değil, oyun için gayet yeterli bir işlemci yanına GTX 980 bile kullanabilirsin

20160906_121132.png

MSİın sistemleri gayet hoş ama geleceğe yatırım yapmak istiyorsan her zaman yeni nesil parçalar seçeceksin. 2500 TL ye yeni nesil bir sistem almak varken şahsen ben eskisini almam.

Eki Görüntüle 186147
MSİın sistemleri gayet hoş ama geleceğe yatırım yapmak istiyorsan her zaman yeni nesil parçalar seçeceksin. 2500 TL ye yeni nesil bir sistem almak varken şahsen ben eskisini almam.
Bu sistem MSI'ın yaptığı 4000 lira civarı masaüstü bilgisayarlarından daha iyi bi toplama mesela. O yüzden toplama almalısın.

Şimdi skylake serisi ile bir önceki nesil haswel serisi işlemciler aynı para olduğu için tabiki alırken ddr4 belleklerede geçiş olsun die skylake alırsın. Fakat hazır sistem alıcaksan 4460 işlemcili uygunsa eğer alınabilir. Yok o eskidi önceki nesil zart zurt konuşanlara bakma
Sanki millet para basıyo herşeyin yenisi çıktığı gün oluyo, 5 yıllık i5 işlemcileri bile cayır cayır kullanıyolar hala intel işlemcilerini güçlü yapıyor bence. Kaby lake çıkıcak aralık gibi e o zaman skylake işlemcilerde çöp oldu ona ne diyecekler. Gtx 960 geçen yıl çıktı açmadığı oyun yok RX 470 çıkar çıkmaz onu çöp yaptılar. Kısacası çoluk çocuğun yorumuna bakma teknoloji cebindeki paradır. O parayla alabildiklerine bak.

Merhabalar, Hepsiburada'da gezinirken bu bilgisayara denk geldim sizce alınır mı? Yoksa i5 4460 artık eski dimi? Ve bu fiyat çapında başka öneriniz var mı?
Link üzerinde gördüğüm 4460'lı bilgisayarda GTX 960 ekran kartının yanına 350W PSU kullanmışlar ama NVIDIA en az 400W öneriyor. Bu bence bir sorumsuzluktur. 2400-2500 TL civarında GTX 1060
3GB ve yanına i5 6500, b150M bazooka, 500W güzel bir güç kaynağı falan takılabilir. Aynı fiyata daha iyisini yapmak varken neden daha kötüsünü alasın ki?

Eğer peşin paran ile alacaksan yani taksit falan yapmayacaksan sabredip 1-2 ay daha para biriktirirsen şöyle bir şey öneririm toplamda 2642 TL:

upload_2016-9-7_2-25-53.png

İstersen 16 GB yerine 8 GB RAM kullanarak fiyatı 150 TL kadar daha aşağı çekebilirsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı