MSI’ın Coil Whine sorununu tespit edememesi

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
Vatan Bilgisayar’dan aldığım ekran kartında Coil Whine olduğunu fark ettim. Yaklaşık 10 gün önce servise yolladım. Bugün telefona mesaj geldiği gibi kartı almaya gittim. Gittiğimde ise ekran kartında Coil Whine sorununa rastlanmadığını duyunca anlık bir şok geçirdim. Değişmiş kartı alma hevesiyle gidip boş dönmüştüm. Eve gidip kartı kasaya taktıktan sonra Witcher 3 açtım. Daha oyununun başlama ekranında o tiz sesi duydum. Şu an ne yapmalıyım? Kartı bir daha götürüp 10-15 gün sonra aynı kartı tekrar almaktan korkuyorum. MSI gibi büyük bir firmanın Coil Whine gibi bir sorunu tespit edememesi gerçekten traji komik. Kartı bir daha götürmeli miyim yoksa böyle kullanmaya devam mı etmeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gürültünün karttan geldiğine emin misiniz? Farklı sistemlerde, PSU'larda da azalabiliyor diye biliyorum coil whine bir nebze ama tespit ederlerdi sanırım yine de. Karttan geldiğine eminseniz bence de tekrar gönderin.

Bir daha götür, gerekirse video çekip göster.

Video çekip götürme fikri mantıklı geldi. Yarın bir daha götüreceğim sanırım. Umarım gene aynı senaryoyu yaşamam.

Gürültünün karttan geldiğine emin misiniz? Farklı sistemlerde, PSU'larda da azalabiliyor diye biliyorum Coil Whine bir nebze ama tespit ederlerdi sanırım yine de. Karttan geldiğine eminseniz bence de tekrar gönderin.

Karttan geldiğine eminim. Ben de ilk başta PSU’dan geldiğini düşünüp başka bir PSU ile denedim.
Yarın kartı götüreceğim. Bu postu gören arkadaşları bilgilendirmek için yaşadığım süreçlerin devamını yazarım. Cevaplarınız için de teşekkür ederim.

Son düzenleme:
MSI GTX 1070 Ti ile aynı yollardan geçtim hocam. Boşa hiç nefesinizi tüketmeyin. Servispoint adında illet bir servisi var. CW sorununu kabul etmiyor adamlar. Güçlü kart olduğundan normal diyorlar. Ben video gönderdim Şikayetvar.com'a şikayet açtım bir şey olmadı. Hatta 2. geldiğinde kartın girişlerinin plastik tıpaları da kaybolmuştu. 3. kez ne olurdu Allah bilir.

MSI GTX 1070 Ti ile aynı yollardan geçtim hocam. Boşa hiç nefesinizi tüketmeyin. Servispoint adında illet bir servisi var. CW sorununu kabul etmiyor adamlar. Güçlü kart olduğundan normal diyorlar. Ben video gönderdim Şikayetvar.com'a şikayet açtım bir şey olmadı. Hatta 2. geldiğinde kartın girişlerinin plastik tıpaları da kaybolmuştu. 3. kez ne olurdu Allah bilir.
Sizin adınıza üzüldüm. Ben de bilgisayarı satmayı düşündüğümden biraz acelem var. Aynı fiyata Coil Whine’lı sistemi kimse almayacağından daha düşük bir fiyata vermek istemiyorum. Diğer markaların teknik servisi nasıldır bilmem fakat bir daha MSI’ın herhangi bir ürününü alacağımı zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı