MSÜ için tavsiyeleriniz nelerdir?

ByPoine*

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, şu an 11. sınıfım seneye MSÜ sınavına girmek istiyorum.
Sınavla ilgili tavsiyeleri önerileri olan arkadaşlar varsa sevinirim. MSÜ'de okuyan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.
Eşit agırlık okuyorum Kara Harp Okulu için TYT ve AYT gerekli diye okudum, dogru mudur? Sadece TYT ile giriş yapabilir miyim?

Hocam teğmen olacaksanız AYT gerekli Astsubay olacaksanız TYT ve Astsunaylık biraz daha kolay şimdiden vücudunuzu geliştirmeye bakın iyi koşmalı ve mekik, şınav gibi spor hareketlerini iyi yapmalısınız. Bir de mülakatta torpil fazla oluyor haberiniz olsun.

MSÜ sınavı sizin mülakata girmeniz için gereklidir. Sadece TYT ile olmaz. Astsubaylar için TYT, harp okullarında okuyacaklar içinse AYT puanı mülakat puanı için etkisi oluyor. Mülakat puanınız ne kadar yüksek olursa sizin yerleşme şansınız artar.

Hocam teğmen olacaksanız AYT gerekli astsubay olacaksanız TYT ve astsunaylık biraz daha kolay şimdiden vücudunuzu geliştirmeye bakın iyi koşmalı ve mekik, şınav gibi spor hareketlerini iyi yapmalısınız. Bir de mülakatta torpil fazla oluyor haberiniz olsun.

Yaklaşık 4aydır body Building ile ilgileniyorum daha da devam edeceğim. Eşit ağırlık öğrencisi olduğum için AYT de sıkıntı çekeceğim gibi duruyor dershaneye gidip 11. ve 12. sınıf konularını halletmeye çalışacağım gibi duruyor. Torpil konusunda ise yapacak bir şeyim yok sanırsam.
MSÜ'nün sitesinden sağlık yetenek yönetmeliğine göz attım fakat vücut çatlakları ile ilgili bir şey göremedim gözümden kaçırmış da olabilirim emin değilim bununla ilgili bir bilginiz var mıdır? Sorun teşkil edebilir mi? Kısa kollu giyince çatlaklarım belli oluyor beyaz tenliyim.

Hocam birde kara harp okulundan mezun olduktan sonra yedeğe alınma şansınız da var arkadaşım 2 sene yedek Subay olarak kaldı ancak Kara Astsubay Meslek Yüksek okulundan mezun olan başka bir arkadaşım kısa süre içinde Astsubay olarak başladı ve ÖSYM nin bir programı vardı ismini unuttum, ona katılarak ve bazı sınavlara girerek Subay oldu. Şu an Kara Harp Okulları fazla doldu diye biliyorum, Hava Harp ve Deniz Harp in önü daha açık duruyor.
Yaklaşık 4aydır body Building ile ilgileniyorum daha da devam edeceğim. Eşit ağırlık öğrencisi olduğum için AYT de sıkıntı çekeceğim gibi duruyor dershaneye gidip 11. ve 12. sınıf konularını halletmeye çalışacağım gibi duruyor. Torpil konusunda ise yapacak bir şeyim yok sanırsam.
MSÜ'nün sitesinden sağlık yetenek yönetmeliğine göz attım fakat vücut çatlakları ile ilgili bir şey göremedim gözümden kaçırmış da olabilirim emin değilim bununla ilgili bir bilginiz var mıdır? Sorun teşkil edebilir mi? Kısa kollu giyince çatlaklarım belli oluyor beyaz tenliyim.

Pek bir bilgim yok ancak göz için numaranızın 1.25 ve üstü olmaması gerekiyor bir de kalıcı ameliyat olmaması gerekiyordu sanırım ameliyat konusunda pek emin değilim ama buna benzer bir şeydi.

Hocam bir de kara harp okulundan mezun olduktan sonra yedeğe alınma şansınız da var arkadaşım 2 sene yedek subay olarak kaldı ancak kara astsubay meslek yüksek okulundan mezun olan başka bir arkadaşım kısa süre içinde astsubay olarak başladı ve ÖSYM'nin bir programı vardı ismini unuttum, ona katılarak ve bazı sınavlara girerek subay oldu. Şu an kara harp okulları fazla doldu diye biliyorum, hava harp ve deniz harp in önü daha açık duruyor.

Pek bir bilgim yok ancak göz için numaranızın 1.25 ve üstü olmaması gerekiyor bir de kalıcı ameliyat olmaması gerekiyordu sanırım ameliyat konusunda pek emin değilim ama buna benzer bir şeydi.

Doğru diyorsunuz hocam deniz ve hava okulları daha önü açık fakat sayısal ile alım yapıyorlar ve bende eşit ağırlık öğrencisiyim yapabileceğimi pek sanmıyorum. O sınavı araştırmaya başlayacağım bayağı mantıklı gibi geldi gözüme 2 sene okuyup subay olmak gibi duruyor.

Doğru diyorsunuz hocam deniz ve hava okulları daha önü açık fakat sayısal ile alım yapıyorlar ve bende eşit ağırlık öğrencisiyim yapabileceğimi pek sanmıyorum. O sınavı araştırmaya başlayacağım bayağı mantıklı gibi geldi gözüme 2 sene okuyup subay olmak gibi duruyor.
Hocam Deniz Harp, Kara Harp ile aynı puan da ve eşit ağırlıkla alıyor diye biliyorum. İyi çalışmalar umarım istediğiniz bölümü kazanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı