MSÜ Mülakatları

Öncelikle taban puanın yeterse adaylığın devam eder. Ardından YKS'yede girersin sonra bir tarih gelir. Sallıyorum 24 Haziran 2021'de saat 9.30'da Kara Harp Okulu'nda olun gibi. Gidersiniz, ilk gün spor mülakatı olur. Sizi bir mimandar alır gruplar halinde. Belgeleriniz kontrol edilir. İçeri girersiniz işte boy kilo vesaire onlara bakarlar. Bir psikoloji testi tarzı birşey çözersiniz. Sonra sıra gelir spora. Götürür orada işte koşarsınız, mekik çekersiniz birde sanırım bu sene barfiks yerine şınav var. Ardından gün sonunda puanlarınız açıklanır işte spordan atıyorum 70 aldınız vesaire. Diğer gün sözlü mülakata gelirsiniz. Yine bir mimandar alır sizi götürür. Ardından açık bir yere gelirsiniz ve isimleriniz okunmaya başlar. İşte atıyorum Mehmet 20. komisyon gibi. Oralarda öyle sıra olursunuz. Herkes kendi komisyonuna göre sıraya girer. Ardından sizi yemekhaneye çıkartırlar, sıranız gelince ise komisyon odalarının olduğu yere gidersiniz. Her odanın önünde 4 tane sandalye vardır. Orada size gösterirler zaten sizin komisyonunuz şu diye. Sıranız geldiyse en arka sandalyeye oturursunuz ve içeriden biri çıkar, odanın lambası yanar ve en ön koltuktaki kalkar odaya girer. Sıra size gelince odaya girersiniz ve sözlü mülakatanız başlar. Mülakat bitiminde size dosyanızı verirler üzerinde bir barkod olur. Odadan çıkınca oradan size yol gösterirler buradan git diye. Gidersiniz bir barkod okutma sırası olur. Sıraya girersiniz barkodunuzu okutursunuz oradaki görevli size der Mehmet, hayırlı olsun X Harp Okulu mülakatı başarılı gibi. Tam hatırlayamıyorum yanlış hatırladığım yerler olabilir ben gireli 1 sene oldu. Merak ettiğin şeyler varsa sorabilirsin.

Öncelikle taban puanın yeterse adaylığın devam eder. Ardından YKS'yede girersin sonra bir tarih gelir. Sallıyorum 24 Haziran 2021'de saat 9.30'da Kara Harp Okulu'nda olun gibi. Gidersiniz, ilk gün spor mülakatı olur. Sizi bir mimandar alır gruplar halinde. Belgeleriniz kontrol edilir. İçeri girersiniz işte boy kilo vesaire onlara bakarlar. Bir psikoloji testi tarzı birşey çözersiniz. Sonra sıra gelir spora. Götürür orada işte koşarsınız, mekik çekersiniz birde sanırım bu sene barfiks yerine şınav var. Ardından gün sonunda puanlarınız açıklanır işte spordan atıyorum 70 aldınız vesaire. Diğer gün sözlü mülakata gelirsiniz. Yine bir mimandar alır sizi götürür. Ardından açık bir yere gelirsiniz ve isimleriniz okunmaya başlar. İşte atıyorum Mehmet 20. komisyon gibi. Oralarda öyle sıra olursunuz. Herkes kendi komisyonuna göre sıraya girer. Ardından sizi yemekhaneye çıkartırlar, sıranız gelince ise komisyon odalarının olduğu yere gidersiniz. Her odanın önünde 4 tane sandalye vardır. Orada size gösterirler zaten sizin komisyonunuz şu diye. Sıranız geldiyse en arka sandalyeye oturursunuz ve içeriden biri çıkar, odanın lambası yanar ve en ön koltuktaki kalkar odaya girer. Sıra size gelince odaya girersiniz ve sözlü mülakatanız başlar. Mülakat bitiminde size dosyanızı verirler üzerinde bir barkod olur. Odadan çıkınca oradan size yol gösterirler buradan git diye. Gidersiniz bir barkod okutma sırası olur. Sıraya girersiniz barkodunuzu okutursunuz oradaki görevli size der Mehmet, hayırlı olsun X Harp Okulu mülakatı başarılı gibi. Tam hatırlayamıyorum yanlış hatırladığım yerler olabilir ben gireli 1 sene oldu. Merak ettiğin şeyler varsa sorabilirsin.
Giremediniz mi peki?

Hocam TYT AYT gerekiyor üniversite sonuçta ancak 400 metre koşu, şınav, barfiks, mekik, ön sağlık, sözlü mülakat bunları da başarı ile geçmeniz gerekiyor unutmayınki sizi mülakat yapan kişiler gerçek subay ve üstsubaylar.
Szlü mülakat konusunda karşınızda albay bile olabilir oranın durumuna bağlı mülakat 30 saniyede sürebilir 10 dakikada sadece doğru yanıt vermeniz gerekiyor kekeleyeceğiniz veyacevabını vermeyeceğiniz sorulara güzel bir üslup ile bilmiyorum efendim gibisinden cevap vermeniz gerekiyor unutmayın oradan ya astsubay ya da subay olarak çıkacaksınız ve seçilmiş kişi olacaksınız.
Pmyo, pomem, paem gibi polis amirleri veya polis eğitim yeri değil orası askeriye.

Koşu mekik şınav var şu an diğerleri kalktı.

Şöyle ki ilk önce spor mülakatlarını geçtikten sonra sözlü mülakatlara giriş hakkı kazanıyorsun orada senden kendini ifade etmeni tanıtmanı istiyorlar. Genelkurmay başkanları, türk silahları, türk askeri araçları tarzı sorular sordukları oluyor. İçeride 4 veya 5 Rütbeli(Kuruldan kurula değişir.) ve 1 psikolog tarzı insanlar oturuyor. Efendi ve ağırbaşlı olmanı tavsiye ederim ve çok olmamak kaydıyla rahat olmanı.
Koşu mekik şınav var şu an diğerleri kalktı.
Emin misiniz? Barfiks, atlama ve top fırlatma kalktı mı?

Şöyle ki ilk önce spor mülakatlarını geçtikten sonra sözlü mülakatlara giriş hakkı kazanıyorsun orada senden kendini ifade etmeni tanıtmanı istiyorlar. Genelkurmay başkanları, Türk silahları, Türk askeri araçları tarzı sorular sordukları oluyor. İçeride 4 veya 5 rütbeli(kuruldan kurula değişir.) Ve 1 psikolog tarzı insanlar oturuyor. Efendi ve ağırbaşlı olmanı tavsiye ederim ve çok olmamak kaydıyla rahat olmanı.

Emin misiniz? Barfiks, atlama ve top fırlatma kalktı mı?

Evet kalktı 400 metre koşu şınav ve mekik var şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı