MSÜ sağlık kontrolünde yara izine çok detaylı bakılıyor mu?

319565

Hectopat
Yara izi kontrol edilirken tüm vücut didik didik aranıyor mu yoksa sadece kısaca bakılıyor mu? Doktora göre az çok değişeceğini biliyorum.

Kendi jilet atan mallara acımazlar, onun haricindeki izler sorun yaratmaz.
12 yaşımda inşaat benzeri bir yerde düştüm ve vücudumda 5 cmlik bir yara izi oluştu. Bu yara izi biraz jilete benziyor. Jilet olup olmadıklarını net olarak anlayabilirler mi? Eğer jilet derlerse bildiğim kadarıyla 500 sorudan fazla bir teste girmek zorundasın.

12 yaşımda inşaat benzeri bir yerde düştüm ve vücudumda 5 cmlik bir yara izi oluştu. Bu yara izi biraz jilete benziyor. Jilet olup olmadıklarını net olarak anlayabilirler mi? Eğer jilet derlerse bildiğim kadarıyla 500 sorudan fazla bir teste girmek zorundasın.
Kollar dışında sadece 1 tane çizik varsa mantık olarak kendini jiletlemiş olmadığını anlarlar, iz konusunda çok gördükleri için anlarlar. Ben askerdeyken muayenede herkesi belden yukarı soyundurup baktı bir tane dangalak doktor. Sıkıntı olmaz.

Kollar dışında sadece 1 tane çizik varsa mantık olarak kendini jiletlemiş olmadığını anlarlar, iz konusunda çok gördükleri için anlarlar. Ben askerdeyken muayenede herkesi belden yukarı soyundurup baktı bir tane dangalak doktor. Sıkıntı olmaz.
Maalesef yara izi kolumda.

Bu yara izi dediğim 5 cmlik:
IMG_20220702_195943.jpg
Bu ikisi kolumda olan 1-2 cmlik yara izleri bir koyu duran yara izi taze 2-3 hafta oldu geçebilir.
IMG_20220702_200029.jpg
IMG_20220702_200056.jpg

Bu da son yara izin kardeşimin tırnak izi bu da daha taze 2-3 hafta oldu omuzumun üst kısmında ve çok çok az belli oluyor maksimin 2 cm.
IMG_20220702_200653.jpg
Bunlar üst vücudumda ki tüm yara izleri. Sağlıktan kalma ihtimalim var mı?

Maalesef yara izi kolumda.

Bu yara izi dediğim 5 cmlik:
Eki Görüntüle 1438925 Bu ikisi kolumda olan 1-2 cmlik yara izleri bir koyu duran yara izi taze 2-3 hafta oldu geçebilir.
Eki Görüntüle 1438928Eki Görüntüle 1438929
Bu da son yara izin kardeşimin tırnak izi bu da daha taze 2-3 hafta oldu omuzumun üst kısmında ve çok çok az belli oluyor maksimin 2 cm.Eki Görüntüle 1438935 Bunlar üst vücudumda ki tüm yara izleri. Sağlıktan kalma ihtimalim var mı?
22 yaş az değil sen bunları idrak edemiyorsan bak ciddi söylüyorum hakaret değil bu kafayla biraz zor girersin. Yani hiç ilgin yok belli ki bunlara mantık yürütemiyorsun. Çocukken düşme kalka yaraları veya kaza yaraları sorun yaşatmaz. Bu kolundaki çapraz izde istek dışı oluşan yara olduğu belli. Kara kuvvetlerine ipini koparan giriyor zaten sen subay olarak hayli hayli girersin.

Kendi jilet atan mallara acımazlar, onun haricindeki izler sorun yaratmaz.

Kendime jilet attım 15 yaşında iken, psikolojim bozuktu ve bana ruhsal acıları çizikler acılar ile kapat dediler ben de yaptım. Köpek gibi pişmanım ama geçmiyor bunlar, bu yıl MSÜ'ye gireceğim ve yüksek ihtimalle eleneceğim, bunu bilmek çok acı verici.

Yeni konular

Geri
Yukarı