Rehber MTK işlemcilerde beklemeden Bootloader kilidi açmak

Merhaba sevgili Technopat Sosyal kullanıcıları, bu rehberimde sizlere nasıl 7 gün beklemeden MTK işlemci içeren cihazlarda Bootloader kilidi açmayı anlatacağım. Hadi rehbere geçelim.

Gerekli Dosyalar:

Bu dosya tüm gerekli dosyaları içeriyor: MediatekBootloaderUnlock.rar

• MTK Bootloader Unlock Pack'i PC'nize indirin
Ekran Alıntısı.PNG
  • İndirilen .ZIP dosyasını ayıklayın
Ekran Alıntısı.PNG

• MTK sürücüsünü kuralım (Sürücü klasörüne girin ve cdc-acm.inf dosyasına sağ tıklayın, Yükle'yi seçin)
Ekran Alıntısı.PNG

• USBDK'yi yükleyeEkran Alıntısı.PNGlim (64 bit işletim sistemi için x64, 32 bit işletim sistemi için x86)

• Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Telefonunuzu kapatınız.
  • UnlockBootloader.bat'ı açınız.
  • UnlockBootloader.bat Çalıştırınız.
  • Telefon Kapalı Durumda İken,
  • Cihaz modeline göre değişebilir ben 3 tuşa basarak yükledim cihaz Xiaomi bile olsa modelden modele göre değişiyor.
  • Şimdi Ses Kısma Ses Açma Ve güç tuşuna basarak USB kablosunu takacağız.
  • Bu ifadeyi görürsek işlem tamamdır 15 Saniye boyunca güç tuşuna basınca cihaz açılacaktır.
  • Untitled-1-copy.jpg
  • Eğer ki bootloader kilidini kapatmak isterseniz de aynı işlemleri yaparak 'LockBootloader'ı kullanarak kapatabiliriz.

Rehberim bu kadardı eğer ki işinize yararsa belirtmenizi isterim hayırlı günler dilerim.

Güzel bir rehber olmuş hocam ellerinize sağlık. Fakat açsak da bir şey değişmiyor ROM'u geçtim cihaz için Recovery bulsak şükrediyoruz. MTK'nın kaynak kodlarını paylaşmama politikasından vazgeçmesi lazım.

Güzel bir rehber olmuş hocam ellerinize sağlık. Fakat açsak da bir şey değişmiyor ROM'u geçtim cihaz için recovery bulsak şükrediyoruz. MTK'nın kaynak kodlarını paylaşmama politikasından vazgeçmesi lazım.

Çok teşekkür ederim hocam ben aslında ilerleyen zamanda Note 9 için ROM atma ve recovery flashlama rehberlerim için bu makaleyi yazdım bu dediğine %100 hak veriyorum bu poltika yüzünden çoğu cihaza değil ROM root bile atılmıyor.

Qualcoom işlemcilerde de olur mu? @M.Meriç

Son düzenleme:
Merhaba sevgili Technopat Sosyal kullanıcıları, bu rehberimde sizlere nasıl 7 gün beklemeden MTK işlemci içeren cihazlarda Bootloader kilidi açmayı anlatacağım. Hadi rehbere geçelim.

Gerekli dosyalar:

Bu dosya tüm gerekli dosyaları içeriyor: MediatekBootloaderUnlock.rar

• MTK Bootloader unlock Pack'i PC'nize indirin.
Eki Görüntüle 1465734
  • İndirilen. ZIP dosyasını ayıklayın.
Eki Görüntüle 1465738

• MTK sürücüsünü kuralım (sürücü klasörüne girin ve cdc-acm. İnf dosyasına sağ tıklayın, yükle'yi seçin)
Eki Görüntüle 1465743

• Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Telefonunuzu kapatınız.
  • UnlockBootloader.bat'ı açınız.
  • UnlockBootloader.bat çalıştırınız.
  • Telefon kapalı durumda iken,
  • Cihaz modeline göre değişebilir ben 3 tuşa basarak yükledim cihaz Xiaomi bile olsa modelden modele göre değişiyor.
  • Şimdi ses kısma ses açma ve güç tuşuna basarak USB kablosunu takacağız.
  • Bu ifadeyi görürsek işlem tamamdır 15 saniye boyunca güç tuşuna basınca cihaz açılacaktır.
  • Eki Görüntüle 1465756
  • Eğer ki Bootloader kilidini kapatmak isterseniz de aynı işlemleri yaparak 'lockbootloader'ı kullanarak kapatabiliriz.

Rehberim bu kadardı eğer ki işinize yararsa belirtmenizi isterim hayırlı günler dilerim.

Helio işlemcilerde de olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı