Mtx 7100 ciyaklama ve tık ses sorunlarını servis çözer mi?

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Mtx 7100 aldım. Servise götürmeden önce 3-4 gün kullanıp sorunları tespit ederek servise götüreyim dedim. Şu ana kadar 4 sorun tespit ettim. 1. bisiklette gıcırtı, ciyaklama gibi bir ses ve tık tık sesi.
2. yalpalayan tekerlekler(akort yapılacak sanırım)
3.vites zor değiştiriliyor.
Bu sorunları servis çözer mi?

Bisiklet ilk kullanımdan sonra bir bakıma giriyor zaten. Bunu aldığınız yerin söylemiş olması lazım.

Örneğin bana "binersen 15 gün, binmezsen 20-25 güne getir. Vites ayarını vs yapalım" demişlerdi.

Aynı şekilde gıcırdama, zor veya hatalı vites geçişi vs hepsi bende de vardı. Aldığım yer ücretsiz yaptı bakımı.

Not: Corelli Teton 3.1

Mtx 7100 aldım. Servise götürmeden önce 3-4 gün kullanıp sorunları tespit ederek servise götüreyim dedim. Şu ana kadar 4 sorun tespit ettim. 1. bisiklette gıcırtı, ciyaklama gibi bir ses ve tık tık sesi.
2. yalpalayan tekerlekler(akort yapılacak sanırım)
3.vites zor değiştiriliyor.
Bu sorunları servis çözer mi?

Tüm sorunlarınızı servisiniz sağlam ise onarır. Ses sorunu eğer ortadan geliyorsa orta göbeğinize toz vb şeyler girmiş olabilir. Arka veya ön diskten geliyorsa balata ayarı yoktur bunların harici vidalama yapılırken eksik sıkılmışta olabilir tam olarak sesin nereden geldiğini tespit ederseniz bulunması daha kolay olur.

Tüm sorunlarınızı servisiniz sağlam ise onarır. Ses sorunu eğer ortadan geliyorsa orta göbeğinize toz vb şeyler girmiş olabilir. Arka veya ön diskten geliyorsa balata ayarı yoktur bunların harici vidalama yapılırken eksik sıkılmışta olabilir tam olarak sesin nereden geldiğini tespit ederseniz bulunması daha kolay olur.
Ön taraftan geliyor gibi. Sadece binince oluyor. Normal yürütünce olmuyor. Servisim yetkili servis..

Yeni konular

Geri
Yukarı