Muay Thai mi, Boks mu?

Benim istediğim stil daha çok avengementde kullanılan stil tam olarak aynısı yapılmasada aynen onun gibi bir dövüş stili arıyorum aslında sizce bu stil nedir eğer filmi izlemediyseniz avengement fight scenes yazınca çıkıyor bir göz atarsanız sevinirim.
Ama biraz daha kendini savunma amaçlı olması gerek,

Kendini savunmak için jijitsu ve krav maga var ben bu sporlardan birezilian jijitsu teknıklerı baskalrı ıle ögrenirsin kendını savunma sanatıdır ama bununla bırlıkte yumruk atmayı da ogrenmelısın ben sahsı fıkrım bu.

Aslında istediğim şey boks ama endişelendiğim şey tekme kullanmam gerekir mi bilmem ama ara sıra arkamdan biri gelirse dirsek kullanmam gerekebilir veya bazen diz kullanmam gerekebilir diye düşünüyorum sizce bunları eğitim olmadan yapabilir miyim (arkadaki kişiye veya önündeki kişiye çok sert olmadan dirsek atmak veya birini boynundan tutup diz ile vurmak tarzı ve eğitim almadan karına vb. Tekme diz atabilir miyim)ve sizce boksta 4 5 kişiyi alt edebilir miyim?
Eğer almam gerekirse ne kadar zaman. @bkryldzi5

Son düzenleme:
Aslında istediğim şey boks ama endişelendiğim şey tekme kullanmam gerekir mi bilmem ama ara sıra arkamdan biri gelirse dirsek kullanmam gerekebilir veya bazen diz kullanmam gerekebilir diye düşünüyorum sizce bunları eğitim olmadan yapabilir miyim (arkadaki kişiye veya önündeki kişiye çok sert olmadan dirsek atmak veya birini boynundan tutup diz ile vurmak tarzı ve eğitim almadan karına vb. tekme diz atabilir miyim)ve sizce boksta 4 5 kişiyi alt edebilir miyim?
Eğer almam gerekirse ne kadar zaman. @bkryldzi5

Yumruk her zaman daha onemlıdır dırsek atmayı kendın bıle ogrenırsın hatta dızı bıle bunlar sadece karsında partnerın ıle 10 15 kere dene mantıgını kavra yeter ama onemlı olan box. Bu arada 4-5 kısı ıle hangı spor dalı ıle ugrasırsan ugras kolay kolay dovusemezsın bu gıbı zamanlarda kacmak gerekır box Muay Thai ve gures bılmeme ragmen Max 3 kısı onda da arkam yaslayacagım yer olursa bu gıbı durumlar tehlıkelı bu sporlarda oncelıklı amacın savunmayı ogrenmek bu gıbı durumları fazla kafaya takma spor yapınca teknık ve guclendıgın zaman adamlara vurmaya korkuyorsun cunku adama olumcul hasar atabılırsın ben kolay kolay kavga etmem zor durumda kalmadıkca.

Yumruk her zaman daha onemlıdır dırsek atmayı kendın bıle ogrenırsın hatta dızı bıle bunlar sadece karsında partnerın ıle 10 15 kere dene mantıgını kavra yeter ama onemlı olan box. Bu arada 4-5 kısı ıle hangı spor dalı ıle ugrasırsan ugras kolay kolay dovusemezsın bu gıbı zamanlarda kacmak gerekır box Muay Thai ve gures bılmeme ragmen Max 3 kısı onda da arkam yaslayacagım yer olursa bu gıbı durumlar tehlıkelı bu sporlarda oncelıklı amacın savunmayı ogrenmek bu gıbı durumları fazla kafaya takma spor yapınca teknık ve guclendıgın zaman adamlara vurmaya korkuyorsun cunku adama olumcul hasar atabılırsın ben kolay kolay kavga etmem zor durumda kalmadıkca.

Teşekkür ederim Muay Thai'ye gitmeden öğrenebilirim yani değil mi tekme diz dirsek vb. şeyleri.
Acaba bokstan sonra güreşe gitsem güreş ile boksu synı anda kullanabilir miyim?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim Muay Thai'ye gitmeden öğrenebilirim yani değil mi tekme diz dirsek vb. şeyleri.
Acaba bokstan sonra güreşe gitsem güreş ile boksu synı anda kullanabilir miyim?

Tekme diz dirseği evde ogrenebilirsin boxtan sonra güreşe gitmekte mantıklı bende öyle yapmıştım temel hareketleri öğrenmen çok işine yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı