Muayeneden sonra asker olunur mu?

Kulaktaki muayene devam ediyor işte, verilen Asperger Sendromundan ötürüdür. Sizin Odyometri testlerine girmeniz şart ve işitme cihazı kullanmaya ihtiyaç duyabilirsiniz aksi takdirde ilerleyebilir ve kalıcı kayba dönebilir.
Kulaktan verdiler mi? Bazen duyamayacak kadar oluyorum karşımda oturan birisi normal konuşunca algılayamıyorum.

Kulaktaki muayene devam ediyor işte, verilen Asperger Sendromundan ötürüdür. Sizin Odyometri testlerine girmeniz şart ve işitme cihazı kullanmaya ihtiyaç duyabilirsiniz aksi takdirde ilerleyecek ve kalıcı kayba dönebilir.
Hocam kötü ettiniz beni ben işitme cihazı olarak Buds 2'nin şeffaf modunu kullanıyorum. Gitsem iyi olacak gibi ama 2 yıldır korkuyorum.

Hemen çıkmaz. Olur da boş yer olur çağırırlar sizi. Şube yakınsa gidip gelirsiniz.
Şube yakın. 15 dakika mesafe var araba ile.

Önce E-Devlet üzerinden veya askerlik şubesinden yoklama formu doldurmalısınız ondan sonra aile hekimliğine gideceksiniz. Herhangi bir rahatsızlığınız var mı?
Yarın şubeye gidip doldurayım o zaman. her hangi bir rahatsızlığım yok.

Kulaktan verdiler mi? Bazen duyamayacak kadar oluyorum karşımda oturan birisi normal konuşunca algılayamıyorum.

İşitme problemleri kaynaklı tam muafiyet "verilebilecek" hastalıklar için Sayfa 60 Madde 19 D bendine uygun olarak:
1. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 metre ve daha kısa (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitecek derecedeki işitme kayıpları.
2. Sağır ve dilsizlik.

Aynı maddenin B bendinde ise önce geçici muafiyet verilen, 1 veya en fazla 3 yıl boyunca devam etmesi durumunda ise kalıcı muafiyete çevrilen hastalıklar var.

Diğer hastalıklar arasında durumunuzu bulabilirseniz mantık aynı işliyor. B ve C bendi 1-3 yıl erteleme sonrası muafiyet, D bendi ya ertelemeli ya da doğrudan muafiyet, doktorun inisiyatifine ve hastalığınızın ciddiyetine bağlı.

Son düzenleme:
Şube yakın. 15 dakika mesafe var araba ile.

Yarın şubeye gidip doldurayım o zaman. Herhangi bir rahatsızlığım yok.

Başvurudan sonra takip et ya da oraya git. Aramayı unutuyorlar çünkü. Benim yerim belli olduğunu oradan öğrendim. 1.5 günüm vardı gitmek için. Zaten şu şartlarda sana marta kadar çıkmaz. Mart ve sonrasına kalırsın. Bana aralıkta çıkmıştı son 2 ay hep şubedeydim.

Başvurudan sonra takip et ya da oraya git. Aramayı unutuyorlar çünkü. Benim yerim belli olduğunu oradan öğrendim. 1.5 günüm vardı gitmek için. Zaten şu şartlarda sana marta kadar çıkmaz. Mart ve sonrasına kalırsın. Bana aralıkta çıkmıştı son 2 ay hep şubedeydim.
Tamamdır her 2-3 günde bir şubeye gidip gelirim. @FazgeRR

İşitme problemleri kaynaklı tam muafiyet "verilebilecek" hastalıklar için Sayfa 60 Madde 19 D bendine uygun olarak:
1. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 metre ve daha kısa (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitecek derecedeki işitme kayıpları.
2. Sağır ve dilsizlik.

Aynı maddenin B bendinde ise önce geçici muafiyet verilen, 1 veya en fazla 3 yıl boyunca devam etmesi durumunda ise kalıcı muafiyete çevrilen hastalıklar var.

Diğer hastalıklar arasında durumunuzu bulabilirseniz mantık aynı işliyor. B ve C bendi 1-3 yıl erteleme sonrası muafiyet, D bendi ya ertelemeli ya da doğrudan muafiyet, doktorun inisiyatifine ve hastalığınızın ciddiyetine bağlı.
Deme hocam deme.

Yeni konular

Geri
Yukarı