Mühendislik için laptop önerisi

Bu bahsettiğin bilgisayar bütün programları kaldırır ama düşündüğün bölümü daha ayrıntılı yazarsan daha iyi bir yardım alırsın.
Mesela, Endüstri Mühendisliği okuyacaksan ekran kartına biraz dikkat etmen gerekir, Yazılım Mühendisliğinde (Bilgisayar Mühendisliği de aynı anlaşılacak üzere) hem işlemci hem ekran kartı hem de RAM için daha optimize düşünmen gerekir, Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde bilgisayarla mathlab ve Arduino haricinde çok işin olacağını sanmam (varsa da ben bilmiyorum)
Diğer bölümleri pek bilmiyorum İnşaat Mühendisliği falan fıstık bilen varsa onlar yardımcı olsun.

Lenovo ideapad 3 R5 5600H RTX 3060 modeli Mediamarkta indirimdeydi geçen günlerde. Stok yenilenirse Nays ugluyamasıyla sanırım 14300 civarına geliyordu. Alınabilecek en F/P ürün o.
Bir önceki nesil TUF için 12K biraz fazla geldi ekran kartı ne idi?

Bu sene kazanırsak mühendisliğe gideceğiz. ASUS TUF serisinin R5 4600H'lı PC'sini 12K ya buldum. Programları kaldıracak bir PC arıyorum. Bütçemde 13-14K Max.
Çizim veya oyunlarla uğraşmayacaksanız yüksek seviye bilgisayar almanıza gerek yok.Yukaridaki acer kasa iyidir ben de kullanıyorum asus tuftan uzak durun derim şans işi.

Bu bahsettiğin bilgisayar bütün programları kaldırır ama düşündüğün bölümü daha ayrıntılı yazarsan daha iyi bir yardım alırsın.
Mesela, endüstri mühendisliği okuyacaksan ekran kartına biraz dikkat etmen gerekir, yazılım mühendisliğinde (bilgisayar mühendisliği de aynı anlaşılacak üzere) hem işlemci hem ekran kartı hem de RAM için daha optimize düşünmen gerekir, elektrik-elektronik mühendisliğinde bilgisayarla mathlab ve Arduino haricinde çok işin olacağını sanmam (varsa da ben bilmiyorum)
Diğer bölümleri pek bilmiyorum inşaat mühendisliği falan fıstık bilen varsa onlar yardımcı olsun.

Hepsi de düşündüğüm meslekler tabii ki ama bilgisayar daha önde.

Lenovo ideapad 3 R5 5600H RTX 3060 modeli Mediamarkta indirimdeydi geçen günlerde. Stok yenilenirse Nays ugluyamasıyla sanırım 14300 civarına geliyordu. Alınabilecek en F/P ürün o.
1650

Lenovo Ideapad 3 R5 5600h RTX 3060 modeli mediamarkta indirimdeydi geçen günlerde. Stok yenilenirse Nays ugluyamasıyla sanırım 14300 civarına geliyordu. Alınabilecek en F/P ürün o.

Bende indirimli bir bilgisayar denk getirebilsem satın almak istiyorum. Ama zam gelir bu arada diye korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı