Çözüldü Mühendislik için laptop şart mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Laufeyzn

Hectopat
Konu aslında çok basit. Ben şu an laptop alma ve sistem toplama arasında çok kararsızım. Laptop taşıma açısından falan çok daha iyi olabilir ama alacağım laptopa çok daha iyi bir sistem toplayabilirim. Yani varsa bilgisayar mühendisliği 2. 3. sınıf birileri laptop gerçekten o kadar lazım oluyor mu? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Evet, derse laptop getirmen gerekecek; grup projeleri yapacaksiniz toplanip bir yerde beraber kod yazacaksiniz vs. Diger muhendislikleri bilmem de bilgisayar muhendisligi icin laptop sart.
Elektrik elektronik mühendisliği hazırlık sınıfındayim. Bende merak ediyorum açıkçası. Ama masaüstü+laptop yapacağım büyük ihtimal. Masaüstünü taşıması çok sıkıntı fakat yapacak bir şey yok. Büyük ihtimal PTT kargo ile memlekete gönder-al yaparım.

Evet, derse laptop getirmen gerekecek; grup projeleri yapacaksiniz toplanip bir yerde beraber kod yazacaksiniz vs. Diger muhendislikleri bilmem de bilgisayar muhendisligi icin laptop sart.

Çözüm
Oluyor ama ucuz bir şey yetiyor. Intel i3 işlemci, 8GB RAM ve mümkünse SSD'li bir bilgisayar seni mezun eder.

Peki sistem olarak ne olmalı windows, linux yada mac hangisini kullanıyor bilgisayar mühendisliği okuyanlar?

Kullanılan programa göre değişir. İş hayatında, iş yerinde ne varsa onu kullanıyoruz. Ama Linux iyidir. macOS de olur çünkü o da Unix tabanlı.

Bilg. Müh. okudum, 4 yıl boyunca sunumlar dışında okula laptop götürmedim.
Bir derste PC kullanılacaksa o dersi zaten labda yapmak zorundalar. Onun dışında PC kullanımları için akıllı telefon yetiyor (PDFten ders notu takibi vs.)

Elektrik Elektronik 1.sınıftayım. Yani direkt okula götürmek için soruyorsan bence gerekli değil. Olsa güzel olur ama bir şekilde halledilir sunum gibi şeylerde.

Ama başka şehirde okuyacaksan kesinlikle yanında bilgisayarını götürmeni öneririm. Bilgisayarsız başka şehire gitmek gibi bir hataya düşme sakın.

Ayrıca @bitwise arkadaşın dediği gibi grup projesi gibi şeylerde çok faydasını görürsün dizüstü bilgisayarın olursa.

Aynı bütçeyle masaüstünde daha peformanslı bileşenlere sahip bir sistem toplayabilirsiniz ama yanınızda taşıyamazsınız.

Eğer laptop almaya karar verirseniz, mühendislik yazılımları için i5-9300H işlemcili bir model yeterli olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı