Mühendislik için laptop tavsiyesi

SpaceSoldier

Hectopat
Yer
Pluton
Merhabalar. Yaz sonunda (veya fırsat bulursam şu sıralar) laptop almayı planlıyorum. SolidWorks, AutoCAD, Catia vb uygulamaları çokça kullanacağım. Bunun için sizlerden laptop tavsiyesi istiyorum. 16 GB RAM ve güzel bir SSD beklentim var. Ayrıca markası da önemli. Fiyat ile ilgili bir fikrim yok ne kadar ucuz olabilirse o kadar iyi diyorum. Boyut çok önemli değil fakat 15.6 inch çok daha iyi olur.
(Bütçeye maksimum 10-11k diyelim. Apple tercih etmiyorum.)

Son düzenleme:

kokorecmen

Picopat
Yer
Uzay
Merhabalar. Yaz sonunda (veya fırsat bulursam şu sıralar) laptop almayı planlıyorum. SolidWorks, AutoCAD, catia vb uygulamaları çokça kullanacağım. Bunun için sizlerden laptop tavsiyesi istiyorum. 16 GB RAM ve güzel bir SSD beklentim var. Ayrıca markası da önemli. Fiyat ile ilgili bir fikrim yok ne kadar ucuz olabilirse o kadar iyi diyorum. Boyut çok önemli değil fakat 15.6 inch çok daha iyi olur.

Aynı işlerle babamda uğraşır :).

Dell marka bir laptop kullanıyor ama maalesef modelini unuttum.

botstepz

Centipat
Makaleler
1

Ther

Femtopat
Kesinlikle Ryzen 7 4800h tercih etmenizi öneririm ekran kartı için de zaten 1650 ti rahat yeter. Bahsettiğiniz özelliklerde sanırsam Lenovo ve Asus modelleri var 8-10k bandında .

Hermitus

Picopat
Makaleler
3
Merhabalar. Yaz sonunda (veya fırsat bulursam şu sıralar) laptop almayı planlıyorum. SolidWorks, AutoCAD, Catia vb uygulamaları çokça kullanacağım. Bunun için sizlerden laptop tavsiyesi istiyorum. 16 GB RAM ve güzel bir SSD beklentim var. Ayrıca markası da önemli. Fiyat ile ilgili bir fikrim yok ne kadar ucuz olabilirse o kadar iyi diyorum. Boyut çok önemli değil fakat 15.6 inch çok daha iyi olur.
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.27.5 bunu alıp üstüne 8 GB RAM eklerseniz tahmini 9500'e civarına gelecektir.

LinkAdam

Picopat
Hocam bütçe zorlarsanız ben mac air 16 GB modeli tercih ederim. Fakat m1 çip dediğiniz uygulamaları destekliyor mu onu bilmem.

Asdasgudas

Centipat
Makaleler
3
Yer
Muğla

Yeni konular

Yukarı