Mühendislik için laptop tavsiyesi

SpaceSoldier

Kilopat
Yer
Pluton
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Yaz sonunda (veya fırsat bulursam şu sıralar) laptop almayı planlıyorum. SolidWorks, AutoCAD, Catia vb uygulamaları çokça kullanacağım. Bunun için sizlerden laptop tavsiyesi istiyorum. 16 GB RAM ve güzel bir SSD beklentim var. Ayrıca markası da önemli. Fiyat ile ilgili bir fikrim yok ne kadar ucuz olabilirse o kadar iyi diyorum. Boyut çok önemli değil fakat 15.6 inch çok daha iyi olur.
(Bütçeye maksimum 10-11k diyelim. Apple tercih etmiyorum.)

Son düzenleme:
Merhabalar. Yaz sonunda (veya fırsat bulursam şu sıralar) laptop almayı planlıyorum. SolidWorks, AutoCAD, catia vb uygulamaları çokça kullanacağım. Bunun için sizlerden laptop tavsiyesi istiyorum. 16 GB RAM ve güzel bir SSD beklentim var. Ayrıca markası da önemli. Fiyat ile ilgili bir fikrim yok ne kadar ucuz olabilirse o kadar iyi diyorum. Boyut çok önemli değil fakat 15.6 inch çok daha iyi olur.

Aynı işlerle babamda uğraşır :).

Dell marka bir laptop kullanıyor ama maalesef modelini unuttum.

Kesinlikle Ryzen 7 4800h tercih etmenizi öneririm ekran kartı için de zaten 1650 ti rahat yeter. Bahsettiğiniz özelliklerde sanırsam Lenovo ve Asus modelleri var 8-10k bandında .

Merhabalar. Yaz sonunda (veya fırsat bulursam şu sıralar) laptop almayı planlıyorum. SolidWorks, AutoCAD, Catia vb uygulamaları çokça kullanacağım. Bunun için sizlerden laptop tavsiyesi istiyorum. 16 GB RAM ve güzel bir SSD beklentim var. Ayrıca markası da önemli. Fiyat ile ilgili bir fikrim yok ne kadar ucuz olabilirse o kadar iyi diyorum. Boyut çok önemli değil fakat 15.6 inch çok daha iyi olur.
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.27.5 bunu alıp üstüne 8 GB RAM eklerseniz tahmini 9500'e civarına gelecektir.

Hem ssd hem de ram konusunda iyi olsun diyorsan Casper Nirvana X500'ü tavsiye ederim. İş için kullandığım bir laptop ve gayet performanslı. Ayrıca hafif.

Yeni konular

Geri
Yukarı