Mühendislik öğrencisi için laptop önerisi

Melih4141

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba mühendislik öğrencisiyim, hem oyun hem teknik program kullanmayı düşünüyorum. ASUS TUF serisi almaya karar verdim, ASUS TUF A15'lerin HN095 ile HN096 modelleri arasında ne fark var acaba? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuyacak adam en çöp bilgisayarda bile okur. Yeter ki o heves olsun. Oyun konusunuda boş ver oynama sana ne getirisi var.
Seni ne ilgilendirir ki? Adam program için de kullanacağını belirtmiş ki oyun da oynar film de izler seni ne ilgilendiriyor? İnsanların hayatına karışmayı görev mi edindiniz kendinize!

Merhaba mühendislik öğrencisiyim, hem oyun hem teknik program kullanmayı düşünüyorum. ASUS TUF serisi almaya karar verdim, ASUS TUF A15'lerin HN095 ile HN096 modelleri arasında ne fark var acaba? Teşekkür ederim.
Kesinlikle HN096 almanı öneririm 3050 ile 3060 arasınds ciddi performans farkı var ve 2k fiyat farkı için 3050 almaya değmez 3050 biraz şişirilmiş geldi bana. Ben monster tulpar t7 20.4 sipariş verdim 25k ta falan geliyor ona da göz atabilirsiniz

Kesinlikle HN096 almanı öneririm 3050 ile 3060 arasınds ciddi performans farkı var ve 2k fiyat farkı için 3050 almaya değmez 3050 biraz şişirilmiş geldi bana. Ben monster tulpar t7 20.4 sipariş verdim 25k ta falan geliyor ona da göz atabilirsiniz
hocam teşekkürler ancak ikisi de 3060a sahip. watt değerleri arasında bir farklılık olabileceğini düşündüm. monster için ise genel olarak çok iyi şeyler duymadım çok fazla fikir var bundan ötürü daha çok bilinen bir markayı tercih ettim.

Ekran kartı, işlemci, erkan vs aynı.
Anladığım kadarıyla Ram durumları farklı.
HN095 1 tane 16GB Ram içeriyor. "Bellek:16GB DDR5-4800 SO-DIMM" şekinde yazıyor.
HN096 2 tane 8GB Ram içeriyor. "Bellek: 16GB (8GB DDR5-4800 SO-DIMM *2)" şekinde yazıyor.

hocam teşekkürler ancak ikisi de 3060a sahip. watt değerleri arasında bir farklılık olabileceğini düşündüm. monster için ise genel olarak çok iyi şeyler duymadım çok fazla fikir var bundan ötürü daha çok bilinen bir markayı tercih ettim.
Hocam teknoloji işi şans işi biraz ama markanın Türkiye de olması ve yedek parça olarak ve ömür boyu bakım gibi seçeneklerin olması güzel bişey bence abra serilerinde ısınma problemi çok evet ama tulpar serisinde bu sıkıntılar yokmuş yine aldığımda deneyimlerimi paylaşırım burada siz yine aklınıza yatanı alın watt değeri olarak da satıcıya sorun max p almaya dikkat edin fiyat farkı bazılarında Windows lisansından dolayı falan da yüksek olabiliyor çok dikkat etmedim 2 ürüne de.

Ekran kartı, işlemci, erkan vs aynı.
Anladığım kadarıyla Ram durumları farklı.
HN095 1 tane 16GB Ram içeriyor. "Bellek:16GB DDR5-4800 SO-DIMM" şekinde yazıyor.
HN096 2 tane 8GB Ram içeriyor. "Bellek: 16GB (8GB DDR5-4800 SO-DIMM *2)" şekinde yazıyor.
Çift kanal her zaman daha iyidir ama fiyat farkı ramlardan dolayıysa gereksiz para harcamak olur 3 5 fps fark ya olur ya olmaz kanaatimce.

Yeni konular

Geri
Yukarı