Mühendislik ve mimarlık için laptop tavsiyesi

Bütçe
7000-9000

ayberkyurttas

Decapat
Üniversite sınavına hazırlanan bir arkadaşım sene sonu kesin mühendislik ya da mimarlık yazacak, benden bir laptop tavsiye etmemi istedi. Mühendislik ve mimarlıkta kullanılan programlar hakkında pek bir bilgim yok. Ekran kartı mı iyi olmalı işlemci mi, bu tarz şeyleri bilmediğim için laptop öneremedim.
Bu konularda bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversite sınavına hazırlanan bir arkadaşım sene sonu kesin mühendislik ya da mimarlık yazacak, benden bir laptop tavsiye etmemi istedi. Mühendislik ve mimarlıkta kullanılan programlar hakkında pek bir bilgim yok. Ekran kartı mı iyi olmalı işlemci mi, bu tarz şeyleri bilmediğim için laptop öneremedim.
Bu konularda bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
İşlemci daha önemlidir.

Ekran kartı işlemci iyi olmalı Solid AutoCAD tarzı programlarda daha fazla işlemci gücü lazım. Ha bu arada kesinlikle RAM 16 ve SSD olsun Solid'de bana 12 GB RAM yetmiyor

Bu bile arkadaşınızın işini görür çünkü GPU onun için çok da önemli olmayacaktır CPU'a göre.

EEM okuyorum, i7 9750h laptop kullanmıştım. Kullanılan programlara fazlasıyla yeterli. Tabi yaptığınız işe göre değişir. Şuan i9 9900'e geçtim ve Blender 3D'de render fazla yapınca o bile kasıyor :)

Geri
Yukarı