Mühendislikte hangi üniversite tercih edilmeli?

Hangisi?

  • Yıldız Teknik Üniversitesi

  • Türk Alman Üniversitesi

  • Hacettepe Üniversitesi

  • Marmara Üniversitesi

  • Gebze Teknik Üniversitesi


Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Fro

Hectopat
Katılım
26 Kasım 2017
Mesajlar
294
Hangi mühendislikten bahsedildiğine göre değişir. Makine denildiğinde YTÜ öne geçer, bilgisayarda Hacettepe. Endüstri mühendisliği gibi dallarda şehir de önemli olduğundan İstanbul'da bulunanlar bir adım daha öne geçer. Genel bir sıralama yapmak pek mantıklı olmaz, alana göre değerlendirilmeli.
 
KS
KS
Bitirici

Bitirici

Decapat
Katılım
14 Haziran 2019
Mesajlar
313
Hangi mühendislikten bahsedildiğine göre değişir. Makine denildiğinde YTÜ öne geçer, bilgisayarda hacettepe. Endüstri mühendisliği gibi dallarda şehir de önemli olduğundan İstanbul'da bulunanlar bir adım daha öne geçer. Genel bir sıralama yapmak pek mantıklı olmaz, alana göre değerlendirilmeli.

Hacettepe bilgisayar sıkıntılıymış biraz. YTÜ makine ünlü zaten itüden iyi diye biliyorum.
 

Vaazs

Picopat
Katılım
25 Ekim 2021
Mesajlar
318
Karadeniz teknik üniversitesinde okuyan bir kaç mühendis tanıyorum hepsi bomboş tenekelerden ibaret. Sen Yıldız teknik en başta olmak üzere, İstanbul'da olan teknik üniversitelere girmeye çalış. Gebze hiç yoktan sanayi bölgesi orası da belki olabilir mantık olarak. İlk defa duydum. Makine okuma boşuna. Bilgisayar'da tutunabilen bir meslek dalı değil bu ülkede. Kendini geliştireceğine inanıyorsan inşaat ve elektronik mühendisliği üzerine odaklan. Puanın tutmuyorsa tekrar hazırlan yada başka bölüm oku.
 

Yeni konular

Yukarı