Mülteci krizi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Saçma olan şeyler:
Kendin başka ülkeye gitmek istersin ama ülkene mülteci gelmesin dersin. Gerçi bize gelenler insan değil o ayrı.
Adam neden gitsin? Şartlar güzel keyfi yerinde.
Eskiden bizimkiler Almanya'ya gitti kriz döneminde. Ne oldu hayvan gibi çalıştılar. Kimse dost kardeş müttefik demedi!
Burada ise rahatlık var.
Hepsini alırsan böyle olur işte. Avrupa'da mültecileri istemiyorlar ama savaşı başlatan destek veren onlar. Eden bulur!
En son olarak ise:
1627593079311.png

Ülkemize yapılan sayısız göç ve kaçak giren mülteciler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mülteci krizleri nereye varacak, hepimiz tahmin edebiliyoruz ama sizin de görüşlerinizi merak ettim.

En büyük hata sınırı açmış olmamız Suriye mültecileri gibi görünen canlı bombalar o kadar çok can aldılar ki.

Halkın işi yükselmek, terakkisi için çalışmaktır. Forumlarda sağdan soldan duyulan lafları sürekli papağan gibi yazmak değildir.

Zaten gündemi bitmeyen bir ülkeyiz, rahatlamak için foruma giriyorum ki teknoloji hakkında bir şeyler öğreneyim. Ana sayfada 5 tane siyaset konusu görünce kafa kalmıyor.
Bence ayrı bir yer açılmalı Technopat Karaborsa diye.

Halkın işi yükselmek, terakkisi için çalışmaktır. Forumlarda sağdan soldan duyulan lafları yazmak değildir.

Zaten gündemi bitmeyen bir ülkeyiz, rahatlamak için foruma giriyorum ki teknoloji hakkında bir şeyler öğreneyim. Ana sayfada 5 tane siyaset konusu görünce kafa kalmıyor.

Ben bıraktım abi daha iyi.
Telefon yok haber izlemiyorum kafa rahat şimdilik.

Ben bıraktım abi daha iyi.
Telefon yok haber izlemiyorum kafa rahat şimdilik.
Ya gündemi takip etmek için tamam da, aynı konudan niye 5 tane 10 tane açılıyor?

Çok güzel analiz ediyorlar milleti forumlarda ve sosyal medya platformlarında. Herkes de sazan gibi atlıyor.

Geçen gün mesela bir deney yaptılar, sahte bir afişle Suriyeli eylemi uydurdular hatırlarsın. Ne kadar enayi atladı sazan gibi, galeyana geldi. Bunların hepsi birer ölçümdür, yarın bir gün yalan bir haberle kitlelere başka bir şeyler yaptırmak için de bunu kullanabilirler.

Her şeye atlamamak lazım.

Geçen gün mesela bir deney yaptılar, sahte bir afişle Suriye'li eylemi uydurdular hatırlarsın. Ne kadar enayi atladı sazan gibi, galeyana geldi. Bunların hepsi birer ölçümdür, yarın bir gün yalan bir haberle kitlelere başka bir şeyler yaptırmak için de bunu kullanabilirler.

O yalan mıydı? 🤣🤣
İnsanlar öyle tepki veriyorlar ki millet gerçek sanıyor.
Şurada hayallerime kavuşmak için 3 gün kaldı moralim sağlam olsun diyorum ama olmuyor işte.

Ülkemize yapılan sayısız göç ve kaçak giren mülteciler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mülteci krizleri nereye varacak, hepimiz tahmin edebiliyoruz ama sizin de görüşlerinizi merak ettim.
Yıllardır fikrim değişmedi. Gitsinler. Yanlış bilmiyorsam yeni gelen mülteciler ile Türkiye 90 milyon nüfusu geçmiş oluyor.

Yıllardır fikrim değişmedi. Gitsinler. Yanlış bilmiyorsam yeni gelen mülteciler ile Türkiye 90 milyon nüfusu geçmiş oluyor.

Nüfus ta mülteciler sayılmıyor diye biliyorum sayılan 3 4 milyon mülteci diğerleride sayılsa Türkiye ab ye hiç alınmaz çünkü ab kurucu lideri Almanya'nın bile nüfusunu geçmiş oluyoruz ab de fazla nüfus fazla söz hakkı demek.

İnsanlar çok dolu bu konuda. Daha çok göreceğiz bu tür konuları Sosyal'de bence zira her gün daha da çok Afgan geliyor ülkeye. İnsanlar bir devlet görevlisinin çıkıp daha fazla mülteci almayacağız demesini beklerken "gelen Afganlar bizim insanımız" açıklamasını görünce çileden çıkıyor tabii. E herkesinde ekşi sözlük hesabı yok gitsin orada içini döksün(ben mesela).

Nüfus ta mülteciler sayılmıyor diye biliyorum sayılan 3 4 milyon mülteci diğerleride sayılsa Türkiye ab ye hiç alınmaz çünkü ab kurucu lideri Almanya'nın bile nüfusunu geçmiş oluyoruz ab de fazla nüfus fazla söz hakkı demek.
Yaşayan insan sayısı diyelim o zaman ama yinede her 11 ya da 12 kişiden biri mülteci olacak yakında ülkede.

Yeni konular

Geri
Yukarı