Münazara “Demokrasi en iyi yönetim şekli değildir”

RealisticSir

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Yarın bir münazara mücadelesi var ve bizim takımımız “demokrasi en iyi yönetim şekli değildir” savunuyor. Sizce karşı tarafa nasıl argümanlar sunabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ayağınız çukurda sayılır. Çok ince vurman lazım. Demokrasinin falsolarından bahsedip, daha iyilerini ve bunların hangi sistemlerde bulunduğunu sıralayabilirsin. Fakat karşı takımın söyleyeceği "demokrasi mükemmel değil evet, fakat diğer alternatifler ile kıyaslayınca elimizdeki en iyisi bu" gibi bir söz sizi dağıtabilir. Karşı takımın gelişmiş ülkelerin demokratik ülkeler olmasını örnek vermesi muhtemel. Tabii burada doğrudan demokrasi ve temsili demokrasinin de ayrımını yapmak önemli olacaktır.

Merhaba. Yarın bir münazara mücadelesi var ve bizim takımımız “demokrasi en iyi yönetim şekli değildir” savunuyor. Sizce karşı tarafa nasıl argümanlar sunabilirim?
Hatta demokrasi diye bir sey yok bile ama bunu insanlara anlatamazsin, cunku cogu bunu goremez. Demokrasi bir kendini kandirma seklidir.

Bunu aç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yalnız bunu doğru düzgün izlediniz mi? Adamların argümanları demokrasi safsatadır, yalandır, aldatmacadırdan ibaret.

Geri
Yukarı