Müslümanlar için mastürbasyon bırakma taktiği

• Konuyu başlatan Rexie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 125
  • Görüntüleme 10B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu başlığı bunun tam zıttı maalesef.

Hocam başlık için özür dilerim o zaman. Fakat yine de vermek istediğim ana fikri anladığınızı umuyorum. Burada ki amacım kesinlikle birilerine bir şeyi yasaklamak veya yaptığı için yargılamak değildir. Bunları Allah'ın soracağı sorulardır, benim haddim değil. Ben sadece bu olayı zevk için bağımlılık haline getiripte bırakmak isteyen kişilere alternatif bir seçenek sunmak istedim.

En iyi taktik azgın olduğun zaman cinsel bölgene soğuk su dökmen. Çünkü sıcaklık insanı tahrik eden en önemli unsurlardan.

El zinası olarak geçen bu olayın hükmünün diğer günahlara kıyasla en küçüklerinden olarak göstermenizin kaynağı nedir? İslam'da açık bir şekilde mastürbasyon haramdır. Ve bana bunu dediğim için gerici diyorsanız dediğimin Allah'ın bir emri olduğunu unutmayın.

En küçüğü demedim, sıranın en sonda kalanı dedim. Ona kalırsa mezheplere göre mastürbasyonun haram kılınmadığı durumlarda var. Allah'ın emirlerine tam anlamıyla uyan gerçekten dindar bir insan senin benim gibi burada gezmek yerine kendisini ilim ve bilime adar. 21. yüzyılda mastürbasyonu halen tartışıyorsak da evet hepimiz gerici bir zihniyete sahibiz. Ciddi manada dindar insanlar zaten gerekli dini bilgiyi gerekli kaynaklardan edindiği ve nefsini dizginlemeyi başardığı için konuyu burada tartışmıyor bile. Bu sorunun çözümünü arayan insanlar emin ol teknoloji forumunda değil gerçekten dini bilgilerin olduğu adreslerde çözümü ararlar.

Her neyse hocam ama kimse kalkıp da onlara tecavüzcü demiyor sonuçta. Bu arkadaş da dini gereği mastürbasyon yamamayı tercih etmiş. Sağlıklıdır, sağlıksızdır tartışılır ama kalkıp da bu arkadaşa tecavüzcü yakıştırması yapmak çok çirkin.
Aradaki farkı anlamıyorsun. Onlar haram demiyor, sadece isteyenler yapmaya diyorlar.

En küçüğü demedim, sıranın en sonda kalanı dedim. Ona kalırsa mezheplere göre mastürbasyonun haram kılınmadığı durumlarda var. Allah'ın emirlerine tam anlamıyla uyan gerçekten dindar bir insan senin benim gibi burada gezmek yerine kendisini ilim ve bilime adar. 21. yüzyılda mastürbasyonu halen tartışıyorsak da evet hepimiz gerici bir zihniyete sahibiz. Ciddi manada dindar insanlar zaten gerekli dini bilgiyi gerekli kaynaklardan edindiği ve nefsini dizginlemeyi başardığı için konuyu burada tartışmıyor bile. Bu sorunun çözümünü arayan insanlar emin ol teknoloji forumunda değil gerçekten dini bilgilerin olduğu adreslerde çözümü ararlar.

Ben kendimi bu şekilde dindar biri olarak tanımladığımı hatırlamıyorum. Ve isteyen istediği forumda gezebilir. Burada anafikirden bağımsız konuyu apayrı noktalara getirmenize bir mana veremedim.
Sonra artık dayanamayıp orada burada, ona buna sulansın.

Bu ahlak meselesidir hocam. Göz zinası da haramdır. Bununda ölçüleri var. Fakat o ayrı bir konu. Dilerseniz internette detaylı açıklamalarını bulabilirsiniz.

Yoldan çıkmamak için yapmak caizdir. Bu konuda her erkeğin bir boşalma limiti vardır özellikle ergenlikte bunu gereksiz harcarsınız ileride boşalma sorunu yaşarsınız. Haftada 1 en fazla 2 bunun üstüne çıkmayın derim.
Caiz değildir. Yanlış bilgi vermeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı