Müslümanlıkta ilk yaşam nasıl oluştu?

GREY007

Centipat
Katılım
11 Ekim 2021
Mesajlar
1.767
Çözümler
9
Yer
Earth (Dimension C-132)
Dostum kuranda bu olay tam anlatılmaz üstüne üstelik kuranda Havva adı dahi geçmez, Adem ve Eşi olarak geçer. İnsan yaratılış kökenini detaylı olarak Tevrat daha iyi ele alır. Tevratta geçen yaratılış havanın sürekli ikiz doğurması sonucu kişilerin çapraz eşlenerek çoğalması sonucu olmuştur ama her halükarda ensest ilişki olur.
 

Furkan17TR

Kilopat
Katılım
6 Mart 2017
Mesajlar
5.878
Makaleler
4
Çözümler
36
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
İlk insan Adem ile Havva değildir. İlk önce Hz. Muhammed vardı, onu çok sevdiği için Hz Adem'in yarattı vs vs diye bir şeyler var. Onu atayım, elimden çıksın.


2. Olarak, Hz Adem ilk yaratıldı, onun kaburgasından da Hz Havva yaratıldı. Cennette takılırken de Allah'ın yasakladığı elmayı yedi(ler). Cennetten kovulup dünyaya gönderildi.

Burada takıldılar. Olay bu.
Bu mantıkla bakarsak herkes akraba evliliği sonucu dünyaya gelmiş olmuyor mu?

Sorum şu herkes akraba evliliği olmuyor mu?
Dünyadaki herkes, zaten 50. dereceden kuzen. Basit matematikle bile çıkıyorda, bunu kanıtlaması falan uzun iş. (gevurlar) yapmış bizim için.


Teknik olarak herkes akraba evliliği. Ama biz, 21. Yüzyılda akraba evliliğini kardeş, teyze kızı, amca oğlu falan diye biliyoruz. Zaten bu tür evlilikler sıkıntılı. Doğacak çocuğun genetik hastalıkları olabilir. Bununla ilgili de onlarca haber var.

Akraba evliliği yapıp çocuk yapıyor bir aile. 1. Çocuğu kemik kanserinden ölüyor, 2. çocuğu da karnında ölüyor, 3. çocuğu da bilmem kaç yaşında, kemik kanserinden ölüyor.
 
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı