Müstekil ev iç tesisatını değiştirme

Evet kısaltabilirsin. Modemin olduğu yere kadar çekersin kabloyu. Biraz pay bırakırsın, oradan kesersin. Ucuna da RJ11 çakarsın. Ama elinde çok kablo kalmazsa kesme bence.

Fazla kalırsa keserimde elektrikçi yardımıyla yaparız. Sallıyorum 30 metre bir kablo kaldı. Ethernet olarak kullanabilir miyim? Kablo kalitesi iyi diye biliyorum.

Sağol dostum. İç tesisata değişiklik yapınca konuya yazacağım tekrardan gelen hız ve ping durumlarını dahil atacağım.
Hat değerlerinizde baya değişiklik olacaktır. Ben 35 Mbps'i anca alıyorken. Kablo değişikliği sonrası hat değerlerim neredeyse 2 katına çıktı. Artık 75 Mbps hızı rahatça alıyorum.

Hat değerlerinizde bayağı değişiklik olacaktır. Ben 35 Mbps'i anca alıyorken. Kablo değişikliği sonrası hat değerlerim neredeyse 2 katına çıktı. Artık 75 Mbps hızı rahatça alıyorum.

Normalde kablo kalitesi kötü olmasa. Ankastreye 55 Mbps down/51 Mbps upload geliyor. Stabil olarak alanabilecek değerler bunlar benim. TT vanayı açsa biraz. 50/50 simetrik alacağım. Ama nerede TT cik hala uploada hız sınırı koysun.

Normalde kablo kalitesi kötü olmasa. Ankastreye 55 Mbps down/51 Mbps upload geliyor. Stabil olarak alanabilecek değerler bunlar benim. TT vanayı açsa biraz. 50/50 simetrik alacağım. Ama nerede TT cik hala uploada hız sınırı koysun.
Öyle TT kısıyor . Benimde upload 50 gözüküyor ama gözüküyor işte :(

Geri
Yukarı