Müzik dinlemek için kulak içi kulaklık önerisi

Lorna Shore

Decipat
Daha fazla  
Genelde metal ve rock dinliyorum, nadiren rap dinliyorum. 250 TL gibi bir bütçem var, zorlamaya değecek bir kulaklık olursa 380 TL'ye kadar zorlayabilirim. Aklımda QKZ VK4, KZ ZS3, KZ ED12 ve KZ edx Pro var. Önerilere açığım. @Evil Belief sizi bu tür konularda görüyorum, yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde metal ve rock dinliyorum, nadiren rap dinliyorum. 250 TL gibi bir bütçem var, zorlamaya değecek bir kulaklık olursa 380 TL'ye kadar zorlayabilirim. Aklımda QKZ VK4, KZ ZS3, KZ ED12 ve KZ edx Pro var. Önerilere açığım. @Evil Belief sizi bu tür konularda görüyorum, yardım eder misiniz?

Hocam Logitech G333 300 TL başlığını siz açmıştınız onu neden düşünmüyorsunuz acaba?

Hocam Logitech G333 300 TL başlığını siz açmıştınız onu neden düşünmüyorsunuz acaba?
O daha çok oyun için kullanılıyor, bassları çom fazla olduğundan önerilmemiş.
Selamlar. Mesajını göndereli bir hayli geçmiş fakat konuya sağlıklı bir cevap gelmediği için kapsamlı bir cevap yazayım dedim.

Çıkışından beri uzun süredir takip ettiğim bir üründü. Fakat 49.90 dolarlık fiyatı ülkemizde sorun teşkil ediyordu. 600 ile 900 TL arasında dans eden bir fiyatlandırması olduğu için ülkemizde bu ürüne ulaşabilen kişi sayısı çok sınırlıdır. Geçen hafta 299'a düştüğünü görünce gözlerim yerinden fırladı ve direkt atladım tabii. Bu fiyat 20 dolar ediyor bu arada. İnanılmaz bir fiyat ve ürün bu fiyatları hiç görmedi yurt dışında. Yalnız iyi satıldı ki hemen zamladılar 399'a fırlamış şu an gördüğüm kadarıyla. Siyah rengi 600'lere geri dönmüş hatta.

Ürün, Logitech'in direkt olarak HyperX Cloud Earbuds ve Razer Hammerhead'in karşısına konumlandırdığı bir ürün. Fakat Logitech bu sınıfa ürün çıkartmakta çok geç kaldı ve bu iki ciddi rakip karşısında piyasada yer edinmesi uzun sürecek gibi görünüyor. Bu iki ürün çok uzun süredir piyasada çünkü ve ciddi de bir kullanıcı kitleleri mevcut. G333 çok yeni bir ürün bunların yanında.

Cihazı Xbox ve PlayStation'ımda kullanmak için aldım açıkçası. PC'de kullandığım Wireless G935'im mevcut ve aşırı memnunum. Ürünün kutusunu açtığımda dikkatimi çeken ilk şey metal olması oldu tabii ki. Çok kaliteli bir üretim materyali mevcut. Flat kablosunun kalitesi ve metal gövde aşırı güven verdi direkt. Yalnız bu kulaklığı Eskişehir gibi şehirlerde falan kullanacak olduğunuz zaman geçen geceyi -19'la atlatan bu şehirde metal kulaklık dışarıda kulağınıza yapışır muhtemelen... 😂 Kutusundan güzel bir taşıma kılıfı ve özellikle 3.5mm üzerinden iPhone'lara bağlanabilmek için de bir Type-C çeviricinin çıktığını ekleyeyim. Burası önemli bir detay.

Ürünü direkt iPhone'a bağladım sesi nasıl şöyle bir bakayım diye. Müzik açtım doğal olarak. Tidal HI-FI sesi kullanarak. Fakat baştan söyleyeyim bu kulaklık müzik dinlenebilecek bir kulaklık değil. İnanılmaz yüksek bir BASS frekansı var ve ciddi şekilde rahatsız edici buldum. Ürünün en önemli detayı kulaklığın içerisinde iki adet ses sürücüsü bulunması. Kısaca iki farklı hoparlör diyebiliriz. Bir tanesi sadece bass sesi veren ve diğeri mid-tiz seslerini vermekle görevli 5.8 mm ve 9.2 mm çapında iki farklı ses sürücüsü mevcut ve muhtemelen çapı büyük olan bass'a tahsis edilmiş. Yani öyle bir bass var ki iPhone'da sesi sonuna kadar dayayıp adam akıllı bir şarkı dinlemek imkansız gibi bir şey diş dolgularınızı söker o derece rahatsız ediyor. Gözlerinizi kısıyorsunuz yani. Ben bassın korkunçluğunu R.Kelly'nin meşhur Fiesta şarkısında test ettim. Çok çok çok abartı yüksek bir bass seviyesi mevcut ve ben bu kulaklıkla şarkı dinlenemeyeceğini düşünüyorum. Fakat çift sürücünün ne kadar iyi çalıştığını sesi ne kadar açarsanız açın frekansların bozulmamasından anlayabiliyorsunuz. Bu şarkıyı tek sürücü kullanan başka kulaklıklarda açın ve sesi kökleyin. Çok yüksek bass olduğu için kulaklık sürücüsündeki titreşimler sonucunda seste bozulmalar meydana gelecek. Yüksek ses ve sıfır bozulma testini tam anlamıyla geçen bir kulaklık oldu ve geçsin de bir zahmet 50 dolar yahu. Yurt dışında da bir kulaklık için ciddi bir para bu...

Daha sonra PC ve konsolda oyunlara geçtim. PC'de CS:GO'da test ettim. Gayet güzel şekilde ses kasılabiliyor. Zaten E-Spor oyuncuları da turnuvalarda kulak içi kulaklıklarla oynuyor bildiğiniz üzere. Kulak üstü kulaklığı sadece ses izolasyonu ve takım mikrofon iletişimi için kullanıyorlar. Oyun sesini kulak içinden alıyorlar. Konsolda da HALO, Battlefield ve Call Of Duty oynadım. Sesin yüksekliği ve frekans ayrıştırması çok başarılı. Yalnız yine bir dip not bırakayım aygıtın sesini sonuna kadar açıp oynamak ve dinlemek gerçekten imkansız. Başınızı ağrıtacaktır yani.

Şimdi gelelim kulaklığın en önemli kısmına. Mikrofon. Evet, mikrofon... Ciddi anlamda "destansı" bir mikrofon kalitesi var bu aletin. Herkesin üzerine basa basa söylediği konu da bu zaten. Yani kız arkadaşımı aradım, açtığı gibi ilk sözleri "sesine ne oldu, HD olmuş" oldu.😂Abartmıyorum, şu ana kadar tecrübe ettiğim kulak içi kulaklıklar arasında (BOSE, Sennheiser falan dahil) en iyi mikrofon kalitesine sahip kulaklık bu. Cam gibi iletiyor sesinizi. 10/10 direkt.

Sonlara doğru gelirsek bu üç kulaklık arasında bir sıralama yaparsak HyperX 3.sıraya gidiyor bence. Çünkü tek sürücü kullanıyor ve plastik malzemeden üretilen bir kulaklık. Yalnız fiyatı da ona göre ama. Razer ve Logitech'in yarısı fiyatında. 24.90'dı galiba fiyatı. İkinci sıraya ise burada bass sevenler ve sevmeyenler devreye girer bence. Bass tayfa devreye girerse Razer 2. olur, basstan nefret edenler devreye girerse Logitech olur. İki kulaklığın da çift sürücüye sahip olduğunu belirtmekte fayda var fakat Razer 69 dolar etiketiyle bir hayli daha pahalı. G333 ise mikrofon anlamında tam anlamıyla rakipsiz ve ikisinden de daha "şekil" bir görüntüye sahip bence. 300 liraya G333 kaçmaz bu arada tekrar üzerine basayım.

TR'den önerebilir misiniz ?
İkinci kulaklık bununla aynı sanırım, aatıcı da cca yazıyor.

Bu kulaklık üstte belirttiğim modellere göre daha mı iyi olur ?

Yeni konular

Geri
Yukarı