Müzik İçin Bluetooth Kulaklık Önerisi

MervanYalcin37

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, günümüzde artık kaliteli kulaklık epey bir pahalandı ancak müzik dinlemek benim için vazgeçemeyeceğim bir günlük alışkanlık olduğu için müzik dinleyebileceğim ses seviyesi yüksek tabiri caizse sesi ciğerlerimde hissedebileceğim bir kafa üstü veya kafa çevreleyen BT kulaklık önerisi isteyeceğim sizden. Bununla beraber seslerin net olması da önemli.
Öte yandan aşağıdaki özelliklerden hangilerine dikkat etmek gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlar hangi özelliğin ne işe yaradığını söylerse sevinirim.
dB (hassasiyet) - sürücü Çapı - Maksimum Güç - Empedans - Düşük Frekans - Yüksek Frekans
Düşük frekansın düşük yüksek frekansın yüksek olması gerektiğini bu sayede tiz ve pes sesleri daha gerçekçi duyulduğunu biliyorum. Burada kulaklıkla alakalı teknik özellikleri tartışalım.

Kulaklıklarda teknik özelliklerin kullanıcı deneyimine bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. Zaten kağıt üzerinde 10 liralık kulaklık da teknik olarak belirli kriterleri karşılıyor. Empedans ve güç durumları da zaten stüdyo monitör kulaklıklarda veya çok üst düzey modellerde anlam kazanıyor. Amfi ile kullanılacak modellerde vesaire.

Bluetooth konusunda ise zaten o eşikleri hâlâ atlayamadık. Mesela şu an kullandığın veya genel olarak kullanıp da sesini beğendiğin hangi modeller var ve bütçen aşağı yukarı ne kadar?

Kulaklıklarda teknik özelliklerin kullanıcı deneyimine bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. Zaten kağıt üzerinde 10 liralık kulaklık da teknik olarak belirli kriterleri karşılıyor. Empedans ve güç durumları da zaten stüdyo monitör kulaklıklarda veya çok üst düzey modellerde anlam kazanıyor. Amfi ile kullanılacak modellerde vesaire.

Bluetooth konusunda ise zaten o eşikleri hâlâ atlayamadık. Mesela şu an kullandığın veya genel olarak kullanıp da sesini beğendiğin hangi modeller var ve bütçen aşağı yukarı ne kadar?
2500 tl yi aşmayacak civarı fiyatlar. Vestel desibel K650 kulanıyorum ses doygunluğu doyuruyor ama ses seviye yüksek değil mesela
Kesinlikle Lenovo livepods.
Kulak içi kulaklık için güzel bir kulaklığa benziyor lakin kulak üstü veya kulak çevreleyen bir kulaklık arayışındayım.

Fiyatlar ve piyasa bu halde iken kimseye de bir şey öneresim gelmiyor ve biraz da klasik olacak ama sana Anker Q30 veya Q35 modellerinden birini önerebilirim. Ama bir çılgınlık yapmak istersen de şu alete bakabilirsin: Anker SounCore Liberty 3 Pro.

Yeni konular

Geri
Yukarı