Müzik yapımı için 150-200 TL kulaklık önerisi

x4vi

Hectopat
Fl Studio ile uğraşıyorum ama elimdeki kulaklık kötü ve oyun odaklı. 150-200 TL civarındaki behringer stüdyo kulaklıklar iş görür mü acaba?

Kulak üstü mü olacak?

Kulak üstü mü olacak?
Farketmez açıkçası,bütçe olarak 350-400 seviyesini çok geçmesse iyi olur.

Fl Studio ile uğraşıyorum ama elimdeki kulaklık kötü ve oyun odaklı. 150-200 TL civarındaki behringer stüdyo kulaklıklar iş görür mü acaba?
Hocam senin ihtiyacın olan referans kulaklığı

Samson SR950

Behringer HPM1000

Behringer HPS5000

Bu tarz kulaklıklar işini görecektir. Başka sorun olursa yardımcı olmak isterim.

Hocam senin ihtiyacın olan referans kulaklığı

Samson SR950

Behringer HPM1000

Behringer HPS5000

Bu tarz kulaklıklar işini görecektir. Başka sorun olursa yardımcı olmak isterim.
Öncelikle teşekkür ederim hocam 2 sorum olacaktı.İlk olarak bu fiyatlara alınan referans kulaklıkları işe yarar mı? İkinci sorum ise kablosuz kulaklık bulabilir miyim?

Hocam behringerleri kullanmadım ama sr950 yi senelerce kullandım ve çok memnundum. Kablosuz referans kulaklıkları çok tercih edilmez ama bose nin ürettikleri vardı fiyatları biraz yüksektir

KZ S1D var TWS düşünürseniz.
teşekkür ederim hocam öneri için.
Hocam behringerleri kullanmadım ama sr950 yi senelerce kullandım ve çok memnundum. Kablosuz referans kulaklıkları çok tercih edilmez ama bose nin ürettikleri vardı fiyatları biraz yüksektir
Bakıcam hocam sağolun gerçekten.

Bluetooth önermem size. Gerçi son versiyon 5.0 hakkında bir bilgim yok ama bluetooth izin verdiği bant genişliği nedeniyle sesi codec'le sıkıştırarak gönderiyor. Bu da seste kayıp demek. İşte belki 5.0' da yeni bir codec gelmiştir sesi flac gibi kayıpsız iletiyordur falan bu sefer de gecikme sorunu çıkabilir ortaya. İyice emin olmadan almayın.

Artı zaten uzun saatler kullanacaksanız ki müzik üretirken mecbursunuz, kulak içi sağlıklı değil. Kulak kanalını tıkadığı ve hava sirkülasyonunu kestiği için orta kulakta başka sağlık sıkıntıları ortaya çıkabiliyor.

Referans Kulak üstü diye tabir ettiklerimizde de Açık, Yarı açık, denilen modeller var. Kayıt için mikrofonun bulunduğu odada kapalı kullanılır. Kulaklıktan çıkan ses mikrofona girmesin diye. Miks için de bu açık dediklerimiz kullanılır. Açığın esprisi şu, kulaklığın hoperlörü tutan hazneleri açık dizayn edildiği için diyaframın hareketini engelleyen bir iç basınç oluşmaz ve çok daha rahat hareket eder doğal olarak daha güzel sonuç, daha konforlu çalışma.

Bütçen dahilinde sana şunu önerebilrim.

Çok fazla seçenek var ve malesef denemeden alacaksın sanırım. Bu yüzden bir model seçtikten sonra yorumlarına youtube'tan review videolarına bakmayı unutma.

Geri
Yukarı