Muhabbet kuşları nasıl ele alıştırılır?

Hocam siz ne önerirsiziniz linkiyle beraber önerir misiniz acaba.
Hagen Vision M01 Kuş Kafesi
Bu kafesi öneririm ama fiyatı çok yüksek valla, ikinci el bulabilirsen temiz on numara olur tabi.
Onun dışında genel olarak baktım bende pek bir şey bulamadım, en son bütçenizi çok zorlamayacak mümkün olduğunca büyük ve ön ve arka teli en azından yatay olan bir kafes bakın derim hocam.Petshopcuları dolaşın, hoşunuza gidenlerin fotolarını çekin, atın sorun buradan. Arkadaşlarda yardımcı olurlar.

Hagen Vision M01 Kuş Kafesi
Bu kafesi öneririm ama fiyatı çok yüksek vallahi, ikinci el bulabilirsen temiz on numara olur tabii.
Onun dışında genel olarak baktım bende pek bir şey bulamadım, en son bütçenizi çok zorlamayacak mümkün olduğunca büyük ve ön ve arka teli en azından yatay olan bir kafes bakın derim hocam. Petshopcuları dolaşın, hoşunuza gidenlerin fotolarını çekin, atın sorun buradan. Arkadaşlarda yardımcı olurlar.

Hocam bir de işte kafes için kuşların dolancakları şeyleri istiyorum link atabilir misinz yiyecek gaga akılı yemlik yem falan neler önerirsiniz.

EmsePeT Papağan Kafesi Sarı Kaplama 68 X 44 X 34 Cm Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Bu fena değil gibi ama gene petshopcuları dolaşın derim, belki daha uyguna büyükleri vardır.
Temelde bellidir hocam kuşun ihtiyaçları, yukarıda arkadaşlar yazmış zaten.
Akıllı yemlik, yatay ağızlı suluk, tahta tünekler, muhabbet kuşuyemi, muhabbet kuşu yulafı, gaga taşı, yuvalık, tül falan.

Hepsi gerekli mi peki ve kaliteli markalar mı sizin önerdiğin yem daha mı iyi.

Hepsi gerekli mi peki ve kaliteli markalar mı sizin önerdiğin yem daha mı iyi.
Yemde kaliteli markadan şaşma, diğerlerinde öyle marka çok önemli değil.
-Akıllı yemlik
-suluk
-tahta tünek(kafesi aldıktan sonra alırsın ona göre uzunlukta olanlardan) Plastikte alabilirsin ama tahta daha kullanışlı. Ayda bir temizler, güneşte kurutursun.
-mama kabı
-Kuş kumu kabı
-Gaga taşı
-Vitamin
İlk alırken biraz masraflı oluyor, lakin ondan sonra sadece yem masrafın oluyor. Oda devede kulak kadar bir şey. :) Bunları gittiğin petshopculara sor, ben böyle paket alacağım hepsi kaça gelir, bana bir fiyat verde. Birkaç tanesini dolaş, en uyguna verene alırsın. Dediğim gibi yem dışında markanın bir önemi yok. Ama bunları alman lazım.

Ek olarak kafeste yuva takmalık uygun yer olmasına dikkat et, sonra uğraştırır. Sonuçta çift kuş besliyorsun, yuva olmazsa çiftleşmiyorlar diye biliyorum. ileride yavruları anlaşabildiğin bir kuşçuya ücret karşılığı verirsin veya karşılığında yem yem alırsın vs

Yemde kaliteli markadan şaşma, diğerlerinde öyle marka çok önemli değil.
-Akıllı yemlik.
-Suluk
-Tahta tünek(kafesi aldıktan sonra alırsın ona göre uzunlukta olanlardan) plastikte alabilirsin ama tahta daha kullanışlı. Ayda bir temizler, güneşte kurutursun.
-Mama kabı.
-Kuş kumu kabı.
-Gaga taşı.
-Vitamin
İlk alırken biraz masraflı oluyor, lakin ondan sonra sadece yem masrafın oluyor. Oda devede kulak kadar bir şey. :) bunları gittiğin petshopculara sor, ben böyle paket alacağım hepsi kaça gelir, bana bir fiyat verde. Birkaç tanesini dolaş, en uyguna verene alırsın. Dediğim gibi yem dışında markanın bir önemi yok. Ama bunları alman lazım.

Ek olarak kafeste yuva takmalık uygun yer olmasına dikkat et, sonra uğraştırır. Sonuçta çift kuş besliyorsun, yuva olmazsa çiftleşmiyorlar diye biliyorum. İleride yavruları anlaşabildiğin bir kuşçuya ücret karşılığı verirsin veya karşılığında yem yem alırsın vs.

Çok sağlın hocmayemi kuşçıyamı sorayım.

Çok sağlın hocmayemi kuşçıyamı sorayım.
Kuşçudanda alabilirsin, internettende alabilirsin. Açık yem olarak satılanlar daha uygun oluyor ama işte bayat olmaması gerekiyor, şahsen bende anlamadığımdan bayat olayını paket alıyorum. Bende tek kuş var, şu paketten 3 tane alıyorum. Çok uzun zaman yetiyor, 3-6 ay mı gidiyordu hatırlamıyorum. Fiyatıda kaliteside bence iyi marka. Daha kalitelisi var ama daha pahallıya geliyor, benden daha iyi beslenecek değilya bücür, idare edecek bunla. 😅
Quik Muhabbet Kuşu Yemi 750 + 250 GR Fiyatları ve Özellikleri

Kuşçudanda alabilirsin, internettende alabilirsin. Açık yem olarak satılanlar daha uygun oluyor ama işte bayat olmaması gerekiyor, şahsen bende anlamadığımdan bayat olayını paket alıyorum. Bende tek kuş var, şu paketten 3 tane alıyorum. Çok uzun zaman yetiyor, 3-6 ay mı gidiyordu hatırlamıyorum. Fiyatı da kaliteside bence iyi marka. Daha kalitelisi var ama daha pahallıya geliyor, benden daha iyi beslenecek değilya bücür, idare edecek bununla. 😅
Quik Muhabbet Kuşu Yemi 750 + 250 GR Fiyatları ve Özellikleri

Peki hocam ortalanma kafes dışında hepsi ne kadara patlar?

Yeni konular

Geri
Yukarı