Muhabbet kuşlarım çiftleşme kutusuna girmiyor

Urker kızgınlık donemlerınde laf atmak olsun kusları sevmek olsun dokunmayın az ılgı gosterın sadece yemegını suyunu verın baska sekılde temasa gecmeyın bızımde vardı ılgılenmeyı bırakınca 4 5 tane yumurta oldu ama anne kus yumurtaları sureklı kırdı yavrularını yedı vs son 1 yumurta kalmıstı kafeslerı ayırdık babası buyuttu kusuda sımdı ana babası yok dogan kus 5 senedır bizimle.
Ama hiç gram ilgisi yok yuvayla resim atayım mı

Kendimi durduramadım yuvaya koydum biraz durdu geri çıktı

Dosya Ekleri

• IMG20230528200938.jpg
    IMG20230528200938.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 25
Kendimi durduramadım yuvaya koydum biraz durdu geri çıktı.

Hocam plastik tüneği çöpe atın yerine tahta tünek alın ballı kraker kullanmayın zararlı bence kafeste uygun değil.

Hocam şu tarz bir yuvalık alın açılıp kapanan bir tarafına yerlestırın daha ıyı olur.

Küçük yuvalıkları hep riskli bulmuşumdur belki kuş yuvaya girmeye çalışırken yumurtalara vs basabilir onun yerine büyük yuvalıklar öneririm ben.

Son düzenleme:

Annem albinoların hassas olduğunu bilmiyor ve banyo yaptırmis kuş ceyranda kalmış ve sabah yola çıkmıştık yolda ilaç aldık ve yolumuza gidiyorduk durumda ilaç icirecektik yerde yürüyordu sonra boynu yere doğru eğildi bir anda döndü ve öldü bir de kuş öldü diye içimde kötü bir his var önceden çok kuşum oldu hiç böyle olmamıştı çocuktum bu his ne zaman düzelir acaba.

Annem albinoların hassas olduğunu bilmiyor ve banyo yaptırmis kuş ceyranda kalmış ve sabah yola çıkmıştık yolda ilaç aldık ve yolumuza gidiyorduk durumda ilaç icirecektik yerde yürüyordu sonra boynu yere doğru eğildi bir anda döndü ve öldü bir de kuş öldü diye içimde kötü bir his var önceden çok kuşum oldu hiç böyle olmamıştı çocuktum bu his ne zaman düzelir acaba.

Hocam eğer kuş alacaksanız şunu düşünün eğer bulunduğunuz şehirde kanatlı uzmanı yoksa yani kuşlar üzerine uzmanlaşmış veteriner yoksa kuş almayın normal veterinerler anlamıyor kuşlardan.

Benim de teyzem kuşumun huyunu bilmemesine rağmen evcil hayvanımın kafesini açıp sevmek istemiş. Kafesin kapağıdan elini uzatır uzatmaz hemen kapısından uçup gitmiş, balkonun kapısını kapatmak dahi aklına gelmediğini söylüyor. Cahilliğinden dolayı 2 senelik sarışın muhabbet kuşum öldü. Dışarı çıkıp çok seslendim fakat önümüzdeki üniversite arazisi çok geniş olduğu için bulamadık. O günün akşamında da şansıma fırtına çıkmıştı. Öyle gürültüye gitti kuş.

Geri
Yukarı